Předsedkyně Evropského parlamentu: Evropa nesmí hledat způsoby, jak zachránit Putinovu tvář

Předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsolaová prohlásila, že Evropa musí přestat mluvit o záchraně tváří kremelského diktátora Vladimira Putina.

Místo toho by podle ní mělo být vynaloženo veškeré úsilí na pomoc Ukrajině.

Vlajky/ ilustrační foto/ Zdroj: investor.bg

„Rozhovory o záchraně dobré tváře Ruska nejsou na pořadu dne. Nenastal čas mluvit o uklidnění. Nyní je čas, kdy musíme vynaložit veškeré úsilí na pomoc Ukrajině,“ řekla šéfka EP.

Předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsolaová/ Zdroj: YouTube

Poznamenala, že by Evropa a evropští politici k tomu měli vyvinout maximální úsilí a neodvolávat se na žádné právní argumenty, nedostatek politické vůle a nehledat důvody, proč Ukrajina nemůže tuto válku vyhrát.

Předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsolaová/ Zdroj: YouTube

„Myslím, že taková rétorika je hrozbou… V nadcházejících dnech, na zasedání Evropské rady příští týden, nechci ani mluvit o tom, co potřebujeme, abychom zachránili Putinovu tvář. Už nikdy nechci slyšet slovo ‚pacifikace‘,“ uvedla Roberta Metsolaová.

Předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsolaová/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: „NA EVROPSKÉM KONTINENTU TAKOVÁ VÁLKA NEBYLA 77 LET“: UKRAJINCI PODLE ZELENSKÉHO NEMAJÍ JINOU ALTERNATIVU NEŽ BOJOVAT A VYHRÁT

PŘIPOMÍNÁME: „UDĚLÁME VŠE, CO JE V NAŠICH SILÁCH“: PŘEDSEDKYNĚ EVROPSKÉ KOMISE PROHLÁSILA, ŽE UKRAJINA MUSÍ VYHRÁT TUTO VÁLKU

Share