„Kombinace asociální vlády s ČNB“: Andrej Babiš uvedl, že vláda neví, co znamená něco řídit

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš označil současného guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka i samotnou ČNB za největší neštěstí pro mladé občany a všechny lidi, kteří mají hypotéky. Bývalý premiér kritizuje zvyšování úrokových sazeb. Řekl to pro CNN Prima News.

„Současná ČNB a pan Rusnok jsou největší neštěstí pro všechny mladé lidi a občany s hypotékami. Kombinace asociální vlády s katastrofou ČNB,“ uvedl Andrej Babiš.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Nelíbí se mu, že ČNB zvýšila úrokovou sazbu a připomněl, že Evropská centrální banka úrokovou sazbu nezvyšovala. Lidé z ČNB jsou podle něj odtrženi od života.

Kvůli krokům České národní banky zdražily hypotéky. Základní úroková sazba je nyní 5,75 procenta, naposledy měla ČNB sazbu na takové úrovni před 23 lety.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Bývalý premiér prohlásil, že čím vyšší budou sazby, tím vyšší budeme mít inflaci. Označil to za Rusnokovu drahotu a Fialovu neschopnost vrátit peníze občanům.

Jiří Rusnok si ale myslí, že sazby je třeba zvyšovat. Zástupci ČNB několikrát zdůraznili, že to není reakce na současný vývoj inflace, ale na míru růstu cen, a tak kroky, které ČNB nyní přijala, se projeví nejdříve za rok.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš kritizoval také kabinet, protože podle něj „oni nevědí, co znamená něco řídit“. Vysvětlil, že zástupci vlády mluví o návrzích, ale nepřichází s řešením.

Dodal, že stát má nejen výdaje, ale i příjmy, takže ministři by měli jednat nejen o výdajích, ale i o příjmech. Podle něj jediný, kdo tomu rozumí, je ekonom Jan Skopeček (ODS), který je nyní místopředsedou dolní komory Parlamentu.

Jan Skopeček / Zdroj: youtube.com

Bývalý premiér řekl, že současná vláda se zbavuje příjmů, jako příklad uvedl záměr zrušit EET. Podle ministrů jde ale o zbytečnou byrokratickou zátěž pro podnikatele.

PSALI JSME: OKAMURA TVRDĚ ZKRITIZOVAL VLÁDU A CHCE, ABY KABINET PODAL DEMISI: POLITIK JE PŘESVĚDČEN, ŽE ALTERNATIVA RUSKÉMU PLYNU NEEXISTUJE

PŘIPOMÍNÁME: MICHAEL KOCÁB ŘEKL, ZA JAKÝCH PODMÍNEK SE ROZHODNE KANDIDOVAT NA PREZIDENTA: PŘÍŠTÍ PREZIDENTSKÉ OBDOBÍ BUDE PODLE NĚJ VELMI TĚŽKÉ

Share