Okamura tvrdě zkritizoval vládu a chce, aby kabinet podal demisi: politik je přesvědčen, že alternativa ruskému plynu neexistuje

Šéf SPD Tomio Okamura se pustil do vlády a je přesvědčen, že kabinet musí skončit. Kromě toho politik uvedl, že Česko nemá alternativu a musí kupovat plyn v Rusku. Informuje o tom ČT24.

Okamura vytkl vládě to, že kupuje plyn přes burzy, na kterých je plyn třikrát dražší. Dle slov opozičního poslance Česko by mělo nakupovat plyn přímo v Rusku. Cena za „kubík“ by tak byla 6 korun místo 20 až 25.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Předsedovi SPD ale řekli, že plyn nakupují soukromé společnosti, nikoliv vláda. Okamura na to uvedl, že bylo chybou privatizovat strategickou infrastrukturu a mohou za to ČSSD, ODS a lidovci.

Stejně se Okamurovi nezamlouvá, jak se prodává tuzemská elektřina, která je podle něho velmi levná, ale kvůli EU se následně cena prudce zvyšuje.

Tomio Okamura/Zdroj: youtube.com

„Teď hned se (od ruského plynu) odpojit nemůžeme, protože to způsobí krach českého průmyslu, hyperinflaci a destrukci českého státu,“ zdůraznil předseda SPD.

Následně se politik pustil do vlády, která podle něho na Čechy kašle a měla by skončit.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Nakonec se Okamura pustil do pomoci, kterou vláda poskytuje uprchlíkům. Nelíbí se mu, že kabinet pomáhá neomezeně a nechce, aby se dělal mezi lidmi rozdíl. Pomáhat chce jenom dočasně a nepodporuje neomezený příjem uprchlíků.

PSALI JSME: NAVÝŠENÍ DŮCHODŮ ZA VYCHOVANÉ DĚTI NEBUDE PRO VŠECHNY: KDO ZE SENIORŮ NEBUDE MÍT NA NĚJ NÁROK

PŘIPOMÍNÁME: MICHAEL KOCÁB ŘEKL, ZA JAKÝCH PODMÍNEK SE ROZHODNE KANDIDOVAT NA PREZIDENTA: PŘÍŠTÍ PREZIDENTSKÉ OBDOBÍ BUDE PODLE NĚJ VELMI TĚŽKÉ

Share