Když bylo dítěti pouhých několik dní, matka ho vyhodila do popelnic

Do svých 25 let Freddy Figgers vyvinul více než 80 uživatelských programů a získal pět patentů. Nejlepší pomstou pro osud je úspěch!

Freddy Figgers/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Plakal tak hlasitě, že ho našel kolemjdoucí, který zavolal policii. Malý Freddy byl převezen do nemocnice a po 13 dnech byl adoptován do nové rodiny. Freddy skončil u rodiny Nathana a Betty Figgerových z Quincy. Měli už dceru, ale když se ve zprávách dozvěděli o opuštěném chlapečkovi, vydali se pro něj do sirotčince.

Freddy Figgers/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Figgerovi žili chudým životem: otec pracoval na Floridské univerzitě, matka byla v domácnosti.

Ve škole si Freddieho dobírali jako „popeláře“, protože všichni znali jeho příběh. Když vyrostl, vypátral svou biologickou matku – ukázalo se, že je závislá na drogách – a už se s ní nikdy nesetkal.

„Moji adoptivní rodiče mi dali lásku a budoucnost. To jsou ti, které považuji za svou matku a otce,“ řekl jednou.

Freddy Figgers/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Když bylo Freddymu devět let, koupil mu Nathan Figgers v obchodě levný rozbitý počítač Macintosh z roku 1989. Položil počítač na kuchyňský stůl, podal synovi šroubovák a nechal ho dělat to, co chtěl. Freddie počítač několikrát sestavil a rozebral. Pak přidal součástky ze starého rádia svého otce. A starý Macintosh začal opět fungovat!

PC/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Chlapec se tak stal opravdovým nadšencem. Mimochodem, Macintosh funguje dodnes a je uložen v domě Figgerových.

Ve 13 letech získal Freddie první práci. Město Quincy najalo teenagera na opravu počítačů. A Freddy založil svou první společnost Figgers Computers už v 15 letech! V obývacím pokoji svých rodičů opravoval počítače a stavěl servery, kam si zákazníci mohli ukládat svá data. Poté se věnoval tvorbě mobilních aplikací a softwaru pro komerční společnosti.

Po několika semestrech na univerzitě Freddie studia zanechal. „Tuto cestu bych ostatním nedoporučoval. Ale svého rozhodnutí nelituji. V 17 letech jsem už měl 150 klientů, kteří potřebovali webové stránky a servery pro ukládání dat. Nelze bylo přestat,“ říká Figgers.

V 19 letech si Freddie nechal udělat svůj první patent. Vynalezl zařízení, které pomáhalo lékařům sledovat stav jejich pacientů na dálku, a poté ho prodal technologické společnosti v Kansasu za 2,2 milionu dolarů.

Freddy Figgers/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Když bylo Freddiemu něco přes 20 let, jeho otec onemocněl Alzheimerovou chorobou. Poté vyvinul GPS tracker s komunikační funkcí a vložil ho do otcových tenisek. Vždy tak věděl, kde se jeho otec nachází. Toto zařízení pomohlo mnoha lidem s demencí.

Tenisky/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Do svých 25 let Freddy Figgers vyvinul více než 80 uživatelských programů a získal pět patentů.

Freddie založil charitativní nadaci, která poskytuje stipendia studentům a poskytuje pomoc při katastrofách a bezdomovcům.

Freddy Figgers/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„Nadaci jsem založil ze svého osobního příjmu. Vzpomínám si, odkud jsem přišel. Chci změnit svět k lepšímu. Dobro se vždy vrací. A nejlepší pomstou pro osud je úspěch.“

PSALI JSME: DOSTAL JSEM DŮM JAKO DÁREK A MOJE MATKA SI VZPOMNĚLA, ŽE MÁ SYNA

ČTĚTE TAKÉ: MLADÁ MATKA UKÁZALA TYPY DĚTSKÉHO PLÁČE: JE SI JISTÁ, ŽE SE JÍ PODAŘILO ROZLUŠTIT DĚTSKÝ JAZYK

Share