Kdo by se mohl stát novým prezidentem České republiky: Češi řekli, koho by volili

Agentura Median minulý měsíc provedla průzkum. Lidé odpovídali na dotazy ohledně prezidentských voleb. Podle výsledků zatím vede Andrej Babiš, jeho hlavním konkurentem je generál Petr Pavel. Průzkumu se zúčastnilo 2036 lidí. Informuje o tom web TN.cz.

Nyní má největší šanci stát se novou hlavou státu expremiér a současný poslanec Andrej Babiš. Volit by ho chtělo 26 procent dotázaných.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Podporuje ho mnoho lidí z věkové skupiny nad 60 let. Volit ho chtějí voliči hnutí ANO, SPD i voliči těch stran, které se do Sněmovny na podzim nedostaly. Jde například o část voličů Přísahy.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Druhé místo obsadil generál Petr Pavel, podporuje ho 16 procent respondentů. Podporuje ho přibližně stejný počet lidí v různých sociálních skupinách.

Miroslava Němcová / Zdroj: youtube.com

Ve volbách by ho rádi podpořili voliči koalice Pirátů a Starostů, koalice SPOLU nebo voliči ČSSD či Přísahy.

Třetí místo obsadila senátorka Miroslava Němcová. Míra její podpory činila 8 procent. S výsledkem 7 procent na čtvrtém místě skončil senátor Pavel Fischer. Jsou to populární politici mezi voliči koalice SPOLU.

Danuše Nerudová / Zdroj: youtube.com

Rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová měla podle průzkumu výsledek 5,5 procenta hlasů. Senátor Marek Hilšer skončil s výsledkem 5 procent.

Karel Janeček / Zdroj: youtube.com

Také 5 procent dotázaných by chtělo volit matematika a miliardáře Karla Janečka. Pokud by se bývalý prezident Václav Klaus rozhodl kandidovat na prezidenta, podpořilo by ho 4,5 procenta respondentů.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Ostatní kandidáti by získali méně než 3,5 procenta hlasů. Podle průzkumu jen každý třetí rozhodl, koho bude volit.

PSALI JSME: PRŮMĚRNÁ MZDA V ČESKU PŘEKONALA HRANICI 40 TISÍC : REÁLNÉ MZDY VŠAK POPRVÉ ZA 8 LET KLESLY

PŘIPOMÍNÁME: RUSKO VAROVALO PŘED NOVÝMI ÚDERY NA UKRAJINSKÉ VOJENSKÉ A PRŮMYSLOVÉ KOMPLEXY: ZELENSKYJ APELUJE NA ZÁPAD, AŤ UZAVŘE NEBE NAD UKRAJINOU

Share