Rusko varovalo před novými údery na ukrajinské vojenské a průmyslové komplexy: Zelenskyj apeluje na Západ, ať uzavře nebe nad Ukrajinou

Rusko otevřeně oznámilo nové údery na ukrajinské podniky v obranném průmyslu. Ministerstvo obrany Ruské federace vyzvalo zaměstnance, aby opustili území svých podniků.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

„V rámci úkolu demilitarizace Ukrajiny budou ruské ozbrojené síly používat vysoce přesné zbraně ke zničení ukrajinských podniků v obranném průmyslu. Abychom se vyhnuli ohrožení životů zaměstnanců ukrajinských podniků obranného průmyslu, předem varujeme před plánovanými údery na taková zařízení,“ uvádí se v prohlášení.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

Rusko navíc tvrdí, že má spolehlivé informace o ukrajinských válečných letounech, které dříve lítaly do Rumunska a dalších pohraničních zemí.

Lidé/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

„Bereme na vědomí, že využití sítě letišť těchto zemí jako základny ukrajinských bojových letadel s dalším využitím proti ruským ozbrojeným silám lze považovat za zapojení těchto států do ozbrojeného konfliktu,“ stojí v prohlášení ruského ministerstva.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval západní země, aby okamžitě uzavřely nebe nad Ukrajinou: „Uzavřete nebe nad Ukrajinou, jinak budeme dál pomalu zabíjeni.“

Volodymyr Zelenskyj / Zdroj: youtube.com

Prezident zdůraznil, že okupanti pokračují v ničení ukrajinské infrastruktury a obytných budov.

„Opakujeme to každý den: uzavřete nebe nad Ukrajinou, uzavřete to pro všechny ruské rakety, pro ruská bojová letadla, pro všechny tyto teroristy. Vytvořte humanitární vzdušnou zónu bez raket, bez leteckých bomb. Jsme lidé a vaší humanitární povinností je chránit nás, chránit lidi,“ naléhal Zelenskyj.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

PSALI JSME: UKRAJINA OPLAKÁVÁ HRDINU: STAROSTA MĚSTA PŘIŠEL O ŽIVOT, KDYŽ ROZVÁŽEL JÍDLO A LÉKY

PŘIPOMÍNÁME: RUSKO BRZY OZNÁMÍ, KTERÉ ZEMĚ NEPOVAŽUJE ZA PŘÁTELSKÉ: PATŘÍ MEZI NĚ I ČESKO

Share