Kdo bude potřebovat třetí dávku vakcíny: Ministr Vojtěch prozradil, kdy se bude přeočkovávat

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že by třetí dávku vakcíny lidé se slabší imunitou mohli dostat již na podzim. Ostatní budou potřetí očkování v zimě. Není ale zatím jasné, jestli přeočkování bude nutné. Informuje o tom CNN Prima News.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

„V tuto chvíli nemám odpověď na to, zda budeme potřebovat plošně třetí dávku očkování,“ prohlásil šéf resortu s tím, že to zatím nikdo nedělal a možná bude nutná pouze pro lidi se zhoršenou imunitou. To by se mohlo konat již během podzimních měsíců.

Dle Vojtěcha by se další zájemci mohli přidat až v zimě, i když tyto předpoklady jsou předběžné. Zatím v tuto chvíli probíhají jenom studie.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Ministr také zdůraznil, že v Česku je k této situaci dostatek vakcín a je možné přeočkovat celou populaci.

Očkovat by v tomto případě mohli nemocnice a praktičtí lékaři. Vojtěch mimo jiné řekl, že by se do konce léta měly uzavřít velkokapacitní očkovací centra.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Převládat v budoucnu bude zřejmě vakcína společnosti Pfizer, kterou dříve kvůli chybějícímu distributorovi praktici neměli.

Praktičtí lékaři by tak získali již na podzim možnost očkovat vakcínou Pfizer.

PSALI JSME: POSLANCI PODPOŘILI ZVÝŠENÍ PŘÍDAVKŮ NA DĚTI: ZVÝŠÍ SE TAKÉ DAŇOVÁ SLEVA NA DRUHÉ A DALŠÍ DĚTI

PŘIPOMÍNÁME: PRYMULA ŘEKL, KDY MŮŽE DOJÍT K ZAVEDENÍ DALŠÍCH OPATŘENÍ: EPIDEMIOLOG SI POSTĚŽOVAL, ŽE MNOHO LIDÍ ODMÍTÁ OČKOVÁNÍ

Share