Karel Gott v autobiografické knize prozradil některá tajemství: napsal, kdo z jeho blízkého okolí na něj donášel StB

Karel Gott ještě před svou smrtí napsal autobiografickou knihu. Jeho fanoušci budou moci tuto knihu uvidět po 14. červenci. Bude to velmi symbolické, protože Český slavík se narodil právě 14. července. Bude tam popsáno mnoho zajímavých momentů, například o tom, kdo z jeho blízkých donášel na něj StB. Píše o tom CNN Prima News.

Karel Gott byl taková hvězda, o které se vědělo daleko za hranicemi Česka. V jiných státech vystupoval mnohokrát už za dob komunismu. Samozřejmě kvůli tomu nemohl uniknout pozornosti StB.

Karel Gott / Zdroj: youtube.com

Agenti StB hledali možnosti spolupráce se zpěvákovými blízkými. Podařilo se jim navázat spolupráci s bývalým manažerem Lucerny Františkem Spurným, který byl také prvním manželem zpěvačky Yvetty Simonové.

Tři roky byl manažerem Karla Gotta a právě v tomto období měl Český slavík první úspěchy v Americe a v západním Německu. Mistr vzpomínal, že to byl schopný muž, který mluvil výborně německy.

Karel Gott a Ivana Gottová / Zdroj: youtube.com

V případě potřeby Karel Gott konzultoval se svým manažerem, co by po návratu z jiných zemí měl říkat. Tak tomu bylo například po návratu z Las Vegas v roce 1967.

V roce 1970 František Spurný přestal být zpěvákovým manažerem, protože skončil ve vězení kvůli nedovolené podnikatelské činnosti.

Karel Gott / Zdroj: youtube.com

Karel Gott vypráví, že se po letech dozvěděl, že jeho bývalý manažer je v nemocnici s cukrovkou. Tak se ho rozhodl navštívit, bylo to příjemné překvapení a dlouho spolu mluvili.

Když se Český slavík dozvěděl, že právě tento muž spolupracoval s StB, byl rozhodně zklamaný. Napsal, že by rád věřil, že to František nechtěl dělat, ale byl nucen. Teď už ale oba nežijí, takže zbyly jen vzpomínky.

Karel Gott / Zdroj: youtube.com

„My už jsme spolu v té době nebyli, ale tohle je nesmysl a uráží mě to. Františka jsem znala dobře, tohle by v životě neudělal a neměl to ani zapotřebí,“ řekla jeho první žena Yvetta Simonová. Nevěří, že by se to mohlo stát a nechápe, proč se o tom teď mluví.

PSALI JSME: PIRÁTI BYLI KRITIZOVÁNI ZA PLAKÁT, NA KTERÉM JAKUB MICHÁLEK S LASEM LOVÍ KORUPČNÍKA: TO VYVOLALO BOUŘLIVOU REAKCI NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

PŘIPOMÍNÁME: „DĚKUJI, VNUČKO“: OSAMĚLÝ DĚDEČEK NECHAL SERVÍRCE DŮM, BYT A AUTO KVŮLI JEJÍ LASKAVOSTI

Share