“Jsou rizikoví zejména z hlediska průběhu”: Roman Prymula promluvil, co se může stát se seniory během další koronavirové pandemii

Během všech vln koronavirové epidemie, které zažilo Česko, nejrizikovější skupinou lidi vždy byli senioři. Podle epidemiologa Romana Prymuly, pokud do Česka přijde další koronavirová pandemie, počet úmrtí u seniorů bude znovu nejvyšší.

Roman Prymula/Zdroj: youtube.com

Přesně kvůli tomu, česká vláda od středy 1. žáru zavedla pravidelné testování v domovech pro seniory a také v domovech pro postižené. “Jsou rizikoví zejména z hlediska průběhu,” řekl portálu ŽivotvČesku Roman Prymula.

Roman Prymula/Zdroj: youtube.com

Podle jehož slov, přesně mezi seniory Česko očekává nejvíc úmrtí, ale Prymula také prozradil, že letošní epidemie bude pro všechny obyvatele ČR jednodušší, protože většina z nich je naočkovaná, a část z nich už nemoc prošla, kvůli čemuž číslo těžkých průběhu koronaviru bude nižší.

Pravidelné testování se bude tykat nejen pacientů a návštěvníků, ale i pracovníků, kteří nejsou očkovaní. Nemusejí dělat testy jen návštěvníci a pracovníky, kteří už měli obě dávky vakcíny.

Roman Prymula/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: ADAM VOJTĚCH V KARLOVÝCH VARECH BYL NĚJAKOU DOBU BEZ RESPIRÁTORU: ROMAN PRYMULA KOMENTOVAL TUTO SITUACI

PŘIPOMÍNÁME: ROMAN PRYMULA PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE ZA ROK BY SE V ČESKU MOHLA VYVINOUT NOVÁ VELKÁ VLNA KORONAVIRU: ŘEKL TAKÉ, KDO MÁ NEJSILNĚJŠÍ IMUNITU

Share