Jiří Beran se pustil do vyhlášky o povinném očkování proti koronaviru: zástupci vybraných profesí žádají o její zrušení a chtějí se setkat s ministrem Válkem

Epidemiolog Jiří Beran považuje povinné očkování pro některé profese kopnutím do kolene. Petici proti plošné vakcinaci podepsalo již tisíce hasičů, policistů a vojáků, kteří se chtějí co nejdřív setkat s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem. Píše o tom CNN Prima NEWS.

„Vytvořením povinné vakcinace u profesních skupin je to jako kopnutí do kolene,“ řekl Beran s tím, že potřebujeme pomoc lékařů, policistů či hasičů v boji s koronavirem, ale pak je donutíme opustit zaměstnání, pokud se nenechají očkovat.

Jiří Beran / Zdroj: youtube.com

Zástupci některých profesí již prohlásili, že zaměstnavateli na ně tlačí a hrozí propuštěním.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek byl proto vyzván, aby vyhlášku Babišovy vlády zrušil, protože je prý špatná a absurdní.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Minulý kabinet nařídil povinné očkování od března pro některé profese a lidi nad 60 let. Očkování věkových kategorií nová vláda už dlouhodobě odmítá.

„Z vyhlášky jsme kyselí,“ řekla kardioložka Jan Gandalovičová a dodala, ji to připomíná komunistický režim.

Očkování/ Ilustrační foto/ Zdroj: youtube.com

Právník Jindřich Rajchl považuje vyhlášku za nezákonnou a říká, že ji budou napadat a žádá vládu, aby přestala hrát falešnou hru.

Policisté rovněž uvádějí, že se na ně místy tlačí a hrozí jim propuštění, pokud se nenechají očkovat.

Policie / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Premiér Petr Fiala plošné očkování odmítá a chce, aby vláda naopak přesvědčovala lidí očkovat se dobrovolně. Mimo jiné ale uvedl, že hlavním úkolem je nyní podání posilující dávky vakcíny.

Válek hodlá se zástupci vybraných profesí jednat v polovině příštího měsíce. Oni jsou ale přesvědčení, že to je příliš pozdě.

PSALI JSME: DĚTI ANDREJE BABIŠE A PETRA FIALY: KDO Z NICH MÁ RÁD LUXUS A KDO NAOPAK PEČLIVĚ STŘEŽÍ SVÉ SOUKROMÍ

PŘIPOMÍNÁME: „NEJDE ŽÍT PĚT LET V POLOLOCKDOWNECH“: ROMAN PRYMULA A JIŘÍ ŠINKORA PROMLUVILI O NOVÉ VLNĚ A O OPATŘENÍCH

Share