Jihočeští hygienici se rozhodli motivovat k očkování pomocí pozitivních metod: oslovili sportovní kluby a skiareály

Hygienici v Jihočeském kraji chtějí k motivaci občanů k očkování využít i pozitivní metody. Navrhují například, aby očkovaní měli možnost získat slevy na některé akce. Informuje o tom portál TN.cz.

Hokejisté Českých Budějovic nabízejí fanouškům tohoto sportu dvě vstupenky na hokejový extraligový zápas těm, kteří se naočkují.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle mluvčího HC Motor České Budějovice Tomáše Kučery podporují očkování a chtějí tímto způsobem přispět k tomu, aby očkovaných bylo co nejvíce.

„Každému, kdo se nechal od pondělí očkovat, jsme slíbili dvě vstupenky,“ uvedl Tomáš Kučera.

Hokej / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Jihočeští hygienici na toto téma diskutovali i s dalšími sportovními kluby, které se také rozhodly podpořit podobnou motivační kampaň k vakcinaci. Pomoci se rozhodli také například fotbalisté a volejbalisté.

Ředitelka jihočeské hygieny Kvetoslava Kotrbová vysvětlila, že si myslela, že by bylo rozumné oslovit mladou generaci prostřednictvím sportovních klubů.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Dodala, že většina sportovců je očkována a mladí lidé jim mohou věřit víc než někomu jinému. Ale nejen sportovní kluby se s hygieniky dohodly na spolupráci.

Podle ředitele Skiareálu Lipno Matěje Kratochvíla se rozhodli prodloužit nejvýhodnější cenu celosezonního skipasu pro všechny očkované klienty, i když obvykle taková cena může být jen na začátku podzimu.

Skiareál / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pokud by podobné metody měly dobrý pozitivní výsledek a očkovalo by se více lidí, možná by se to rozšířilo i do dalších regionů země.

PSALI JSME: „PLOŠNÁ OPATŘENÍ BY SE TÝKALA I OČKOVANÝCH“: ADAM VOJTĚCH PROZRADIL, ŽE SE PŘIPRAVUJÍ NOVÁ OPATŘENÍ

PŘIPOMÍNÁME: EVROPSKÁ KOMISE VYČLENÍ AŽ 3,5 MILIONU EUR NA NÁVRAT MIGRANTŮ NA HRANICI MEZI BĚLORUSKEM A EU, SLÍBILA PŘEDSEDKYNĚ URSULA VON DER LEYENOVÁ

Share