„Je to totální nespravedlnost“: Ester Janečková hodlá bojovat za odsouzeného Davida Křížka

David Křížek byl odsouzen na 3,5 roku vězení za spoluúčast na podvodu. Měl si prý odsedět třetinu trestu a už letos na podzim by měl být na svobodě. Odvolací vrchní soud ale rozhodl, že ve vězení musí strávit o 1,5 roku déle. Jeho kamarádka, moderátorka a herečka Ester Janečková byla překvapená, že soud rozhodl takto. Informuje o tom CNN Prima News.

David Křížek by tak měl strávit za mřížemi celkem pět let. Rozhodně to byla špatná zpráva pro jeho manželku Lucii Křížkovou a jejich dvě děti.

Lucie Křížková / Zdroj: youtube.com

„Kolikrát vrah nebo jiný pachatel, který záměrně spáchá opravdu závažný trestný čin, dostane menší trest než dostal David. Je to strašně nefér,“ řekla pro CNN Prima News Ester Janečková.

Doufala, že soud potvrdí původní trest, tedy 3,5 roku. V takové situaci by se jachtař mohl už letos na podzim vrátit domů za rodinou. Je jí líto, že soudci rozhodli jinak.

Ester Janečková / Zdroj: youtube.com

Řekla, že Davida dobře zná a považuje ho za čestného člověka. Podle ní schází své rodině, navíc prý trénoval mládež „v podstatě zadarmo“.

Řekla také svůj názor, že by ve vězení měli sedět lidé, kteří by mohli být nebezpeční. Mluvila především o těch, kteří již úmyslně spáchali nějaký trestný čin a aby to neudělali znovu, museli by být za mřížemi.

David Křížek / Zdroj: youtube.com

Dodala, že Křížek by byl pro společnost prospěšnější, kdyby byl na svobodě a kdyby dělal stejnou práci jako předtím. Je přesvědčena, že to neudělal ze zlé vůle.

Koncem loňského roku Ester Janečková iniciovala podporu, podepsalo ji několik tisíc lidí. Požádali soudce, aby případ jachtaře přehodnotili a aby pro něj byly umožněny úlevy. Žádná žádost však nebyla schválena.

Ester Janečková / Zdroj: youtube.com

Ale bylo dobře, že David cítil, že ho podporuje hodně lidí, pro něj to bylo důležité. Moderátorka má v úmyslu pro něj znovu něco udělat, a tak chce nejprve promluvit s jeho přáteli a kolegy.

„Takhle to prostě nemůžeme nechat být. Je to totální nespravedlnost,“ dodala Ester Janečková.

PSALI JSME: „RODIČE NÁM V TOM BRÁNILI“: HEREČKA JANA PAULOVÁ ŽIJE S MILANEM SVOBODOU UŽ 45 LET A NYNÍ PROZRADILA, JAK JEJÍ MAMINKA NECHTĚLA SVATBU

PŘIPOMÍNÁME: „MOJE LÁSKA“: ORNELLA KOKTOVÁ SE CHLUBÍ SPOLEČNOU FOTKU S MANŽELEM. ČEHO SI NA NĚM VELMI CENÍ

Share