„Je to skutečně krok dopředu pro české zdravotnictví“: Adam Vojtěch oznámil, že lékaři od roku 2022 budou pravděpodobně moci sdílet dokumentaci pacientů

Dolní komora Parlamentu schválila zákon o elektronizaci zdravotnictví. Proto pravděpodobně v roce 2022 budou moci lékaři sdílet zdravotní dokumentaci pacientů. Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch ale tvrdí, že to nebude centrální úložiště. Informuje o tom web TN.cz.

Zákon o elektronizaci zdravotnictví schválila Sněmovna minulý týden. Tento zákon nyní budou muset posoudit senátoři.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch řekl, že od roku 2022 by tak lékaři mohli sdílet dokumentaci pacientů mezi sebou.

„Je to skutečně krok dopředu pro české zdravotnictví. Právě v době covidu-19 jsme zjistili, jak je důležité sdílet data,“ uvedl Adam Vojtěch pro TV Nova.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Podle něj to pomůže usnadnit přístup lékařů k dokumentaci pacientů. Dodal, že nebude zřízeno žádné centrální úložiště, lékaři budou informace sdílet mezi sebou.

Šéf resortu zdravotnictví také řekl, že příští rok by mohl začít fungovat elektronický očkovací průkaz. To by fungovalo v rámci systému eRecept.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Podle něj by to s takovými inovacemi bylo jednodušší i pro pacienty. V průkazu by byly uvedeny všechny očkování, které člověk měl.

PSALI JSME: MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ UVEDLO, KDE SE OD PONDĚLÍ MŮŽETE NAOČKOVAT BEZ REGISTRACE: VLÁDA TÍM LÁKÁ NOVÉ ZÁJEMCE O VAKCÍNU

PŘIPOMÍNÁME: TEPLOTY ZNOVU STOUPNOU DO 30 STUPŇŮ, ALE POTOM PŘIJDOU BOUŘKY: METEOROLOGOVÉ SDÍLELI NOVOU PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

Share