Jaroslav Flegr prozradil, že koronavirus ovlivnil i jeho život a tyto změny byly zatím k lepšímu: pan profesor měl finanční prospěch

Koronavirus ovlivnil životy mnoha lidí, pro většinu to byly nepříjemné změny, ale někteří říkají opak. Například známý evoluční biolog Jaroslav Flegr řekl, že v jeho životě nastaly změny k lepšímu. Dodal, že bohužel mnoho Čechů tuto situaci nebere vážně a že je podle něj nyní potřeba ještě přísnější opatření. Pan profesor to řekl v pořadu K věci na CNN Prima News.

„Pandemie zatřásla mým životem a změny byly zatím k lepšímu,“ řekl Jaroslav Flegr. Vysvětlil, že pořád hledá nějaké příležitosti, takže měl štěstí, že si trochu vydělal.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Pan profesor dodal, že většinu svého života studoval evoluční biologii, parazitologii a psychologii. Nyní nastal čas, kdy vidí všechno kolem sebe, nyní vidí v realitě mnoho věcí, které kdysi studoval jen teoreticky.

Jaroslav Flegr patří mezi zastánce používání přísných opatření. Tentokrát to znovu zopakoval a řekl, že nyní je třeba zavést ještě přísnější opatření.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Podle něj by muselo být uzavřeno téměř vše a aby lidé mohli jít jen do práce, domů a k lékaři. Pokud by byl takový scénář implementován, epidemická situace by se mohla zlepšit mnohem rychleji.

Podle něj nyní mnoho Čechů tuto situaci bohužel nebere vážně. Zároveň je ale rád, že se jeho předpovědi o úmrtnosti na podzim 2020 nenaplnily, protože předpověděl stovky mrtvých denně, což se naštěstí nestalo.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Úmrtnost přes sto lidí denně nastala až v druhé polovině podzimu. Vysvětlil, že dělal různé výpočty a vybral nejhorší z možností a je rád, že se tato možnost nestala realitou.

Podle něj by ale takové pesimistické scénáře měla vláda zohlednit při vývoji své taktiky. Vláda se totiž musí připravovat na to nejhorší, aby to nejhorší nenastalo.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

„Kdybychom nelakovali situaci na růžovo, lidé by se chovali tak, jak mají,“ dodal Jaroslav Flegr. Podle něj by lidé měli být ve střehu, to by bylo dobré pro celou společnost v boji proti pandemii.

Ale mnoho lidí to nechce brát vážně. Vysvětlil to na příkladu toho, že děti mohly nakazit své rodiče na Vánoce a mohlo to skončit s negativními důsledky pro rodinu.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Pan profesor dodal, že částečně v tomto boji může pomoci vakcína. Zároveň už nevěří vládě, ale věří hejtmanům, podle něj se budou moci postarat o lidi ve svých krajích.

Také se ho ptali, jestli se teď necítí jako celebrita. Jaroslav Flegr odpověděl, že není celebrita a že by byl rád, kdyby jeho působení bylo vymazáno, až to všechno skončí.

PSALI JSME: KLAUS ODMÍTÁ OČKOVÁNÍ A SVOU OBČANSKOU NEPOSLUŠNOSTÍ CHCE POSUNOUT SVĚT DOPŘEDU: POLICIE NYNÍ VYŠETŘUJE JEHO NÁVŠTĚVU RESTAURACE

PŘIPOMÍNÁME: PAPEŽ FRANTIŠEK SE PRÝ NECHAL OČKOVAT PROTI KORONAVIRU: JEDNÁ SE PODLE NĚJ O ETICKOU VOLBU

Share