Jan Blatný předvolá ředitele Státního zdravotního ústavu kvůli očkování lidí, kteří pro to neměli prioritu: to nikdo nehodlá tolerovat

Šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný hodlá jednat s ředitelem Státního zdravotního ústavu. Důvodem je očkování lidí, kteří podle očkovací strategie nejsou prioritními skupinami. Ministr to řekl na středeční tiskové konferenci.

Debata kolem tohoto tématu vznikla poté, co portál SeznamZprávy informoval, že očkováni v Státním zdravotním ústavu byli někteří úředníci a příbuzní pracovníků.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Jan Blatný uvedl, že chce znát objektivní informace, proto předvolá ředitele SZÚ a chce od něj slyšet srozumitelné vysvětlení.

Ministr zdravotnictví uvedl, že nikdo nehodlá podobné situace tolerovat, vakcíny by podle strategie jako první měly dostat rizikové skupiny.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

To znamená, že nárok na vakcínu zatím mají seniorové a zdravotnický personál. Ministr dodal, že nyní udělá důsledky, pokud tato pravidla byla porušena.

„A to včetně osobní zodpovědnosti lidí, kteří by s tím byli spojováni,“ řekl Jan Blatný. Existuje také pravděpodobnost odvolání ředitele SZÚ.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Kromě toho před několika dny vzbudilo pozornost další očkování. Vakcínu získala manželka Zdeňka Finka, který je královéhradeckým krajským radním pro zdravotnictví.

Zdeněk Fink byl v minulosti primátorem Hradce Králové. Eliška Finková dostala vakcínu spolu se svým manželem lékařem.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Neměla na to nárok, protože není osobou z rizikové skupiny. Zdeněk Fink uvedl, že jeho žena plánuje pracovat jako dobrovolnice v očkovacím centru. Kvůli tomu ho hnutí ANO v kraji požádalo ho o rezignaci.

PSALI JSME: JAROSLAV FLEGR PROZRADIL, ŽE KORONAVIRUS OVLIVNIL I JEHO ŽIVOT A TYTO ZMĚNY BYLY ZATÍM K LEPŠÍMU: PAN PROFESOR MĚL FINANČNÍ PROSPĚCH

PŘIPOMÍNÁME: BLATNÝ PŘIPRAVUJE NOVÝ PROTIEPIDEMICKÝ SYSTÉM A CHCE PRODLOUŽIT STAV NOUZE

Share