Jaro ještě nedorazilo: Meteorologové varují před ochlazením a sněhem

Tento víkend to vypadalo, že v Česku konečně bude jaro. Ale není tomu tak, tento týden bude trochu chladno a dokonce bude opět sněžit. Informuje o tom Český hydrometeorologický ústav.

Přes Česko bude postupovat studená fronta, spolu s ní dorazí studený vítr ze severu. Počasí pak ovlivní i okraj tlakové výše, která začne z oblasti Norského moře.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: gettyimages.com

V pondělí se bude počasí v Česku lišit podle regionů. Například na východě bude zpočátku polojasno, později oblačno. Na západě země může na začátku pršet, pak může i na území celé země sněžit.

Maximální teploty na severozápadě Čech budou 3 stupně Celsia a na jihovýchodě až 18 stupňů.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: gettyimages.com

V úterý ale bude po celé zemi chladno. Převážně bude zataženo a místy může sněžit, může také pršet. Teploty v noci budou mezi -2 až 2 stupni a přes den mezi 2 až 8 stupni.

Podobné počasí bude i ve středu. Převážně bude zataženo, místy sněhové přeháňky nebo občasné sněžení. O něco lepší to ale bude v západní části země, místy bude polojasno a srážek bude méně.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Teploty v noci mohou být mezi -2 až 2 stupni Celsia a odpoledne mezi 2 až 7 stupni.

Češi ještě uvidí sníh i ve čtvrtek. Bude zataženo, ale na západě bude méně srážek. Noční teploty budou stejné jako ve středu, ale přes den bude ještě chladněji, a to 1 až 6 stupňů.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V pátek se počasí začne zlepšovat. Bude ještě zataženo a bude sněžit, ale srážek bude ubývat a bude o něco tepleji. Teploty v noci budou mezi -2 až 2 stupni a přes den 5 až 9 stupňů.

O víkendu bude ještě tepleji, teploty mohou dosáhnout 15 stupňů a srážek bude méně.

PSALI JSME: JIŘÍ KAJÍNEK PROZRADIL, JAK TRÁVÍ ČAS NA SVOBODĚ A PROMLUVIL O PŘÍPRAVĚ ŽÁDOSTI O OBNOVENÍ ŘÍZENÍ

PŘIPOMÍNÁME: V SEMILSKÉ ŠKOLE ŘEDITEL CHCE STANOVIT VLASTNÍ PRAVIDLA PRO NÁVRAT DĚTÍ DO ŠKOL: ŽÁCI SE NEMUSÍ TESTOVAT A ROUŠKY BUDOU POVINNÉ JENOM VE VYBRANÝCH MÍSTECH

Share