„Japonští Harry a Meghan“: Princezna Mako si vezme svého milovaného a vzdá se královského postavení a peněz

Po letech dohadů si tento měsíc vezme japonská princezna Mako svého bývalého spolužáka, neurozeného muže. Z tohoto důvodu se vzdává svého královského postavení.

Agentura císařského domu uvedla, že datum svatby bylo stanoveno na 26. října. Pár se měl původně vzít v roce 2018, ale svatba byla odložena, protože Komurova rodina měla finanční potíže.

Očekává se, že novomanželé se přestěhují do USA, kde Kei Komuro pracuje jako právník. Příběh jejich lásky byl široce pokryt místními médii.

Kei Komuro a princezna Mako / Zdroj: spletnik.ru

Kei Komuro a Mako se poprvé setkali v roce 2012 na Mezinárodní křesťanské univerzitě v Tokiu a v roce 2017 se zasnoubili. Plánovali se vzít příští rok. Později se ale objevily zprávy o finančních problémech matky ženicha. Prý si půjčila peníze od svého bývalého snoubence a nevrátila je.

Palác popřel, že by kvůli tomu došlo k odložení. Ale korunní princ Fumihito později řekl, že je důležité, aby se finanční záležitosti vyřešily ještě před sňatkem.

Kei Komuro a princezna Mako / Zdroj: marieclaire.ru

Princezna Mako se navíc údajně zřekne i věna ve výši 150 milionů jenů (1,3 milionu dolarů), které je obvykle věnován členům královské rodiny poté, co opustí císařský dům. Podle japonských zákonů ženy z císařské rodiny po sňatku s „prostým občanem“ ztrácejí postavení, mužů se to netýká.

Japonští Harry a Meghan

Kei Komuro byl stále kontroverzní postavou, ale když tento týden dorazil do Tokia, média začala šílet. To vše kvůli jeho ocasu. V zemi, kde vzhled hraje pro lidi velkou roli, se někteří Japonci rozhodli, že se jeho nový účes stal dalším důkazem, že není vhodný muž pro princeznu Mako.

Kei Komuro / Zdroj: bbc.com

To ukazuje, jak silný tlak veřejnosti byl na pár od chvíle, kdy oznámil zasnoubení. Média psala o finančních problémech jeho matky. Ale vydržel tak intenzivní pozornost médií, která vznikla kvůli zasnoubení s členkou královské rodiny.

To vše a jejich rozhodnutí žít ve Spojených státech jim přineslo přezdívku Japonští Harry a Meghan.

PSALI JSME: 10 PŘÍKLADŮ, JAK PRINCEZNA DIANA MÁVLA RUKOU NAD PŘÍSNÝMI PRAVIDLY

PŘIPOMÍNÁME: JEJÍ RODINA BYLA PROTI JEJICH VZTAHU KVŮLI BARVĚ JEHO PLETI, ALE TEĎ MAJÍ VELMI KRÁSNOU DCERU

Share