10 příkladů, jak princezna Diana mávla rukou nad přísnými pravidly

Princezně Dianě se přezdívalo královna lidských srdcích. Byla upřímná, otevřená a opravdu vzpurná, nebála se porušovat královská pravidla.

Pracovala před svatbou

Princezna Diana / Zdroj: ochmanity.com

Princezna Diana dokázala porušit jedno z královských pravidel, než se stala členkou královské rodiny. Jako dívka pracovala jako taneční instruktorka, chůva a vychovatelka ve školce a stala se tak první královskou snachou, která měla práci před svým zasnoubením.

Sama vybrala jména budoucích princů

Princezna Diana, princ Charles, princ William a princ Harry / Zdroj: ochmanity.com

Mateřství mělo pro princeznu zásadní význam. Vévodkyně z Walesu sama vybrala jména budoucích princů. Je známo, že princ Charles chtěl pojmenovat dědice Arthurem a Albertem, ale princezna Diana považovala jeho volbu za příliš staromódní a trvala na svém.

Poslala děti do školy

Princezna Diana, princ William a princ Harry / Zdroj: ochmanity.com

Děti v královských rodinách obvykle učí guvernantky, ale princezna Diana toto pravidlo porušila a poslala Williama do školky a poté do internátní školy. Chtěla dát dětem co nejnormálnější dětství.

Prolomila bariéry

Mezi královskou rodinou a obsluhujícím personálem byla tradičně neviditelná bariéra a jejich vztah se řídil přísnými pravidly. Všechno se však změnilo, když se v Buckinghamském paláci objevila princezna Diana. Vévodkyně z Walesu se k nim chovala nikoli jako k podřízeným, ale jako k blízkým známým. Často přicházela k nim do kuchyně a obědvala s nimi u společného stolu.

Šla proti pravidlům

Kate Middleton/princezna Diana / Zdroj: ochmanity.com

Gesta a postoje vévodkyně Kate a dalších členů britské královské rodiny byly vždy obzvláště zdrženlivé. Ale princezna Diana se nikdy nebála být sama sebou. Nestyděla se projevovat emoce a velmi si vážila taktilního kontaktu s lidmi. Nechtěla obětovat své pohodlí kvůli protokolu.

Všichni víme, že členky královské rodiny nesmějí sedět s nohou přes nohu. A pokud zpočátku princezna Diana, jako skutečná lady, přísně dodržovala toto pravidlo, pak o několik let později už královna srdcí seděla na oficiálních akcích v uvolněné poloze: se zkříženýma nohama a uvolněnými zády.

Nosila oblečení, které nezapadalo do královského dress code

Princezna Diana / Zdroj: vogue.ua

Její oblíbenou značkou byla Versace – jedna z nejprovokativnějších značek 90. ​​let. Ale místo toho, aby si vybírala konzervativnější značky, princezna Diana směle nosila šaty s odhalenými rameny a zády, nebála se extrémního mini a hlubokého výstřihu, čímž porušovala všechna psaná i nepsaná pravidla protokolu. Diana používala své oblečení, aby se vyjádřila. Příkladem toho jsou slavné „šaty pomsty“ a svetr s černou ovečkou mezi bílými.

Princezna Diana / Zdroj: ochmanity.com

Experimentovala s líčením

Princezna Diana / Zdroj: ochmanity.com

Diana se nebála kosmetických experimentů. A přestože její líčení vždy splňovalo královské standardy, v arzenálu vévodkyně z Walesu byl jeden malý prostředek, který nezapadal do královského protokolu. Princezna používala tyrkysové oční linky, které zdůrazňovaly barvu její očí.

Vzdala se rukavic a klobouků

Princezna Diana / Zdroj: ochmanity.com

Pokud se podíváte pozorně na looky princezny, můžete uvidět jednu malou vlastnost: princezna Diana téměř nikdy nenosila rukavice. Důvod porušení přísného pravidla královského protokolu je velmi dojemný: považovala doplněk za překážku komunikace, ráda měla přímý kontakt s lidmi a držela je za ruce. Ze stejného důvodu vévodkyně z Walesu odmítla klobouky a argumentovala tím, že „v klobouku nelze obejmout dítě“.

Nevychovávala děti v přísnosti

Kate Middleton/princezna Diana / Zdroj: ochmanity.com

Princezna Diana řekla: „Žiji pro své syny. Bez nich bych se ztratila.“ Snažila se dát dědicům nezapomenutelné dětství. Princezna Diana se nestyděla projevovat něhu svým synům v přítomnosti paparazzi, umožňovala jim malé žertíky a dokonce se jich ráda účastnila.

Zúčastnila se běžeckého závodu

Princezna Diana / Zdroj: ochmanity.com

Britské školy tradičně každoročně pořádají sportovní dny pro žáky a jejich rodiče. Na podporu svých synů se princezna Diana v roce 1991 zúčastnila běžeckého závodu s jinými matkami. Přitom si princezna pro pohodlí sundala boty. Závod se jí nepodařilo vyhrát, i když se zjevně velmi snažila.

PSALI JSME: VÉVODKYNĚ KATE SE PO BOKU SVÉHO MANŽELA OBJEVILA NA VEŘEJNOSTI: VE STARÉM KABÁTĚ VYPADALA NÁDHERNĚ

PŘIPOMÍNÁME: PROČ MEGHAN MARKLE POVAŽUJE ČLENY KRÁLOVSKÉ RODINY ZA „NEPŘÁTELSKÉ A ZÁVISTIVÉ“

Share