Jana Maláčová uvedla, že stát pomůže některým skupinám obyvatel: tím se bude zabývat ministerstvo práce a sociálních věcí

Pro mnoho rodin je situace v poslední době v Česku těžká i z hlediska financí. Proto kupovat neustále roušky nebo nyní již respirátory pro některé skupiny obyvatel je velká finanční zátěž. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová prosadila to, aby pro chudší vrstvy obyvatel byly respirátory a roušky doručeny zdarma. Informoval o tom portál TN.cz.

Ministerstvo práce mělo v úterý začít dodávat roušky a respirátory do potravinových bank. Dodáno by mělo být 7,5 milionu roušek a zatím neznámý počet respirátorů.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Z potravinových bank bude zdravotnický materiál doručen do organizací sociálních služeb a jejich zaměstnanci už budou muset tyto roušky lidem rozdat.

Obce si také budou moci vyzvednout potřebný počet roušek a respirátorů pro své obyvatele, kteří budou potřebovat podobnou pomoc.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Vláda se tak rozhodla během pondělního jednání pomoci části obyvatel země. Lidem budou doručeny roušky ze státních hmotných rezerv.

Tato pomoc je určena pro lidi, kteří mají finanční problémy a kteří nemají dostatek peněz na nákup nezbytných věcí. Také pro rodiny, které žijí na ubytovnách, v azylových domech nebo ve vyloučených lokalitách.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Také stát chce pomoci lidem bez domova, přespávajícím v noclehárnách nebo lidem ve finanční tísni.

S dodávkou budou pomáhat i hasiči. Zatím je plánováno, že každý člověk, kterému je podobná pomoc určena, bude moci dostat jeden balíček s 50 rouškami.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Ve čtvrtek vstoupí v platnost nové pravidlo, a to, že na některých veřejných místech budou muset lidé nosit respirátory, nanoroušky nebo dvě chirurgické roušky.

PSALI JSME: MUŽ PŘIŠEL O PENĚŽENKU, VE KTERÉ BYLY PENÍZE NA HYPOTÉKU: VÝRAZNĚ MU ALE POMOHL DŮCHODCE, BYL RÁD, ŽE JSOU TAK DOBŘÍ LIDÉ

PŘIPOMÍNÁME: SVĚTOVÁ ZDRAVOTNICKÁ ORGANIZACE ZARUČUJE KOMPENZACI ZA NEŽÁDOUCÍ VEDLEJŠÍ ÚČINKY VAKCÍN PROTI KORONAVIRU

Share