Muž přišel o peněženku, ve které byly peníze na hypotéku: výrazně mu ale pomohl důchodce, byl rád, že jsou tak dobří lidé

Rozhodně to byl obrovský stres pro muže, který v Poličce na Svitavsku sedl na lavičku, zakouřil a neviděl, jak mu z kapsy vypadla peněženka. Přišel o doklady a 15 tisíc korun. Píše o tom wem TN.cz.

Muž se jmenuje Petr Rykr. Chtěl si zakouřit, ale zároveň přišel o 15 tisíc korun, to byly peníze na zaplacení hypotéky za měsíc.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kromě toho tam byly peníze i na další potřeby jeho rodiny. Stalo se to večer kolem deváté hodiny, byla už tma a šel se svým psem.

Uvědomil si, že o něco přišel asi po hodině, tehdy už se vrátil domů. Řekl své manželce, co se stalo.

Peněženka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle svých slov byla trochu překvapená, ale nebylo to silné překvapení a pochopil proč. Přiznal, že podobná situace se mu stala zhruba před 5 lety.

Šel zpět hledat peněženku, to trvalo zhruba do druhé hodiny ráno. Šel se také zeptat na benzínky a na nádraží. Ale nikdo nic neviděl ani nevěděl.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vrátil se zase domů. Ale on a jeho manželka uslyšeli, že jim někdo zazvoní na dveře. Stáli tam dva lidé, řekli, že je poslal muž, který špatně chodí.

Podle nich by si tento muž přál, aby za ním přišel Petr Rykr. Udělal to a šel k tomuto neznámému muži.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Šel znovu k nádraží a nedaleko v pronajatém bytě potkal sedmdesátiletého dědečka. S největší pravděpodobností šlo o bývalého železničáře v důchodu.

Ten muž vrátil vše, všechny doklady a všechny peníze. Petr Rykr mu byl velmi vděčný.

Peněženka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Nechtěl vůbec nic. Musel jsem ho přemlouvat. Jen tvrdil, že má rád zelenou. Tak jsem mu koupil hned tři láhve a ještě kafe,“ řekl Petr Rykr.

Podle něj by ten muž peníze určitě potřeboval, ale odmítl. Šťastný nálezce je rád, že tento příběh skončil tak dobře.

PSALI JSME: NÁMĚSTEK MINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ VLADIMÍR ČERNÝ PROMLUVIL O SITUACE V NEMOCNICÍCH A KAPACITĚ COVIDOVÝCH LŮŽEK: „ČESKÁ REPUBLIKA JEŠTĚ V TAKOVÉ SITUACI NIKDY NEBYLA“

PŘIPOMÍNÁME: „BYL JSEM MAZANÝ“: MUŽ DÍKY PODPOŘE PŘÁTEL ZHRUBL NEUVĚŘITELNÝCH 45 KG A JAK TEĎ VYPADÁ

Share