Jaký byl osud ženy, která strávila celou mateřskou dovolenou žebráním o peníze u svého manžela

Peníze jsou nezávislost. Dávájí pocit svobody, soběstačnosti a klidu. Umožňují člověku s kapsou plnou bankovek nebát se budoucnosti. A rodiny mají možnost zůstat nad vodou. Na druhou stranu osobní peníze, které jsou před rodinou skryty, mohou být vnímány jako zrada rodiny. Právě v takovém příběhu se ocitla Julie.

Julie / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Život na mateřské dovolené

Když se Julie stala matkou, prošla obdobím omezování se a žebrání o peníze od svého manžela Roberta. Musela žádat o všechno, o peníze pro jejích dítě, na potraviny, na punčocháče a další osobní věci. Manžel jí samozřejmě dával potřebné peníze, ale pokaždé jí neochotně připomněl, že musí šetřit. Ne že by se Julie zlobila nebo cítila zášť, ale tahle situace se jí nelíbila.

Robert / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Po mateřské dovolené se Julie změnila a získala nové zaměstnání. Zpočátku byl plat malý. Musela se hodně snažit, aby ji šéfové ocenili. Když se její plat mírně zvýšil, řekla to Julie Robertovi a sdělila mu, že část z něj bude používat sama. Nic nenamítal, ačkoli neodolal další přednášce o šetření.

Nová pozice a nový plat

O rok později byla Julie povýšena. Na další rok se stala vedoucí oddělení. Její plat byl nyní dvakrát vyšší než plat jejího manžela, ale ona mu o tom neřekla.

„Pro mého manžela je velmi důležité, aby věděl, že je hlavním živitelem rodiny. Robertovi by se nelíbilo, kdyby žena vydělávala víc. Tak se bude cítit nechtěný a zbytečný. A začnou hádky. Rozhodla jsem se, že sebe i nás před tím ochráním,“ vysvětluje Julie.

Julie / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Odložená částka rostla, a tak si založila vlastní bankovní účet. Občas něco z toho utratila za sebe. Oblečení, spodní prádlo, kosmetika, salony – všechno to, v čem její manžel nebyl dobrý a za co by byl méně ochotný dávat peníze. Kupovala také kvalitnější výrobky, než si mohli dovolit dříve. Naštěstí si toho manžel ani nevšiml.

„Bylo mu jedno, co mám na sobě nebo jakou mám kabelku. Řekla jsem mu, že jsem si koupila kopii značkové kabelky, a řekl, že je to v pohodě. Vše se začalo kazit, když Robertova sestra Ivana uviděla jednu z Juliiných značkových kabelek. Na rozdíl od svého bratra věděla Ivana něco o výrobcích oblečení a kosmetiky.

„Páni!“ Ivanu to překvapilo. „Takže můj bratr a jeho rodina žijí na vysoké noze?“

„V žádném případě!“ Juliina tchyně mávla rukou.

Robert / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ivana zavrtěla hlavou: „Ne, to není kopie. Taková taška stojí tolik, co tvůj měsíční důchod, mami…“

Odhalení a důsledky

Od této chvíle Ivana rychle zhodnotila hodnotu ležérního šatníku své příbuzné a usoudila, že Julie má ctitele. Robert na to přišel a rozpoutal hádku. Julie se musela všechno přiznat. Ale ani to nepomohlo. „Takže zatímco já chodím do práce s tácy, abych na sobě ušetřil, ty si kupuješ boty za tisíce?! Tvoje rtěnka stojí tolik, jako týdenní návštěva kavárny! A tvoje taška je jako půl měsíce mé práce. Proč? Jak jsi mi mohla zatajit svůj plat? Je tu ještě něco, o čem nevím?“

Julie / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Tento účet je určen pro naši rodinu. A jestli jsem si někdy něco koupila, bylo to za vlastní peníze, je to tak proto, že jsem měla dost mateřské dovolené. Když jsem si ani nemohla koupit punčocháče, aniž bys mě odsoudil! Vždycky jsi mi říkal, abych šetřila. Myslíte si, že to bylo moc hezké? Samozřejmě jsem si ten účet založila, abych měla rezervu. Je sice můj, ale peníze jsou společné. Nevím, proč tě to tak ranilo.“

Robert / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Nedal jsem ti peníze?“ vyřkl Robert s ještě větším rozhořčením. „Ano, zarobil jsem je a měl jsem plné právo vědět, na co byly použity. Ale nikdy jsem před rodinou neskrýval ani halíř. Dal jsem všechno tobě a dítěti. Přemýšlel jsem, kolik peněz si mám vyčlenit na jídlo, kolik dát na půjčku, na oblečení pro syna a tak. Nikdy jsem ti nelhal!“

Od tohoto rozhovoru uplynuly dva týdny. Robert se přestěhoval ke své matce. Řekl synovi, že jeho babička potřebuje pomoc, takže bude nějakou dobu pryč. S Julií raději nekomunikuje. A Julie upřímně nechápe, proč je tak uražený. A hlavně, co má dělat?

PSALI JSME: TÁTA SE VZDAL DCERY A ONA SKONČILA V DĚTSKÉM DOMOVĚ. POTOM ODTAMTUD VZALA MALOU HOLČIČKU

PŘIPOMÍNÁME: DVOJČATA S NÍ JEDEN PO DRUHÉM RANDILA. ŽENA OTĚHOTNĚLA A NYNÍ ANI POMOCÍ TESTU DNA NEMŮŽE ZJISTIT OTCE DÍTĚTE

Share