Jak se vrátit k životu po rozvodu: zeptejte se sami sebe, co chcete

Mnoho rozvedených párů čelí stejným psychologickým problémům, ale nespěchají na jejich řešení, ale prostě se uzavřou do sebe a trpí za zavřenými dveřmi. Ale po rozvodu je třeba žít jinak, tak se mohou otevřít nové příležitosti a horizonty. Nejlepší způsob, jak se vyrovnat s bolestí, je vytvořit si pro sebe perfektní den.

Rozvod / Ilustrační foto / Zdroj: syl.ru

Žijte srdcem

Rozvod máte za sebou a vy se zjevně cítíte zdrceni a oslabeni, chcete se skrýt a nic nedělat. Pokud máte děti, situace se stává patovou. Přece před nimi nemůžete utéct, je třeba je bavit, krmit, učit a vysvětlit jim, proč s nimi už táta nebo máma nežijí. Je to velmi těžké.

Pokud se ale na toto všechno podíváte z jiného úhlu, můžete si z takové situace dokonce odnést něco užitečného. Nyní jste sami a můžete si naplánovat svůj ideální den tak, jak jste vždy chtěli, ale z různých důvodů si to nemohli dovolit. Přemýšlejte o tom, co opravdu chcete? Celé ty roky jste se starali jen o děti a polovičku? Musíte si dát alespoň trochu volnosti a radosti.

Smutná dívka / Ilustrační foto / Zdroj: syl.ru

Naplánujte si perfektní den

Vezměte si papír a napište, jak byste si představovali svůj ideální den. Je těžké dát všechny aspekty do hlavy, ale když jsou vizuálně před vámi na papíře, vše lépe představíte a nic důležitého vám neuteče. Napište, co opravdu chcete.

Sníte o tom, že budete celé hodiny ležet a relaxovat ve vaně s okvětními lístky růží a vonnými svíčkami? Báječné! Chcete se nalíčit, hodit se do parády a jít na procházku, nebo dokonce do klubu? Taky dobré. Neexistuje správná ani špatná odpověď. A pak prožijte alespoň část – začněte v malém. Už to pro vás bude snazší, když si uvědomíte, že jste poslouchali své tužby a udělali to, o čem jste opravdu snili.

Rozvod / Ilustrační foto / Zdroj: syl.ru

Navštivte odborníka na duševní zdraví

Najděte si psychologa, terapeuta nebo odborníka na duševní zdraví. Neznamená to, že jste nemocní, ale snáze se s následky rozvodu vyrovnáte s profesionálem. Vaši přátelé a rodina jsou skvělí, ale budou se unavovat, pokud jim budete neustále vylévat srdce. Navíc k vám nemohou být tak upřímní jako cizí lidé.

Časem si uvědomíte, že váš čas a peníze jsou dobře vynaložené, protože společně vy a váš terapeut rychleji najdete východisko ze situace. Můžete se soustředit na sebe a na to, co potřebujete, abyste rozvodem prošli zdravěji a šťastněji.

Žena a muž / Ilustrační foto / Zdroj: syl.ru

Soustřeďte se na to, co chcete

Představte si svůj život v příštích několika letech. Vizualizujte si to, tak se rychle vrátíte ke své normě. Udělejte to skutečností a zapište si to, abyste se později kdykoli mohli podívat na papír a srovnat si myšlenky. Udělejte svou každodenní rutinu zdravou a pozitivní. Choďte na procházky, meditujte, jezte lépe, spěte déle, pijte méně alkoholu a více vody.

Hlavní je přesunout veškerou pozornost na sebe. Brzy se budete cítit lépe. Přesunutí pozornosti na sebe vám dává příležitost produktivně přemýšlet o své budoucnosti a o tom, jak po rozvodu přežijete a budete prospívat. Do nového šťastného života!

PSALI JSME: JE MI 58 LET, NÁHODOU JSEM ZAČAL MILOSTNÝ VZTAH A ZDÁ SE, ŽE JE VÁŽNÝ. UVAŽUJI O ROZVODU, ALE MÁM POCIT, ŽE MOJI PŘÍBUZNÍ TO NEPOCHOPÍ

PŘIPOMÍNÁME: PŘÍBĚH 43LETÉ ŽENY, KTERÁ NAŠLA ŠTĚSTÍ AŽ PO ROZVODU

Share