Příběh 43leté ženy, která našla štěstí až po rozvodu

Je mi 43 let a poprvé po dlouhé době se konečně cítím šťastná. Před rozvodem však bylo všechno úplně jinak. Chci vyprávět svůj příběh.

Rozhodla jsem se, že se už nikdy nebudu vdávat. A chci vysvětlit své rozhodnutí.

Pracovala jsem v dobré společnosti a vydělávala jsem velmi slušné peníze. Proto byla většina našich výdajů pokryta z mého platu. Můj manžel si jen přivydělával a roky nemohl najít stabilní zaměstnání. Málo vydělával.

Hádka / Ilustrační foto / Zdroj: rus.delfi.lv

To mu však nebránilo neustále kontrolovat mé výdaje a obviňovat mě z plýtvání. Z nějakého důvodu mi bylo zakázáno kupovat dokonce i kosmetiku a výrobky osobní péče. Ačkoli jsme neměli děti, stále nechápu, proč tak mluvil.

To mě samozřejmě velmi znepokojovalo. Postupem času jsem se změnila na zcela neatraktivní ženu. Nikdy jsem tolik nevážila. Neupravené vlasy, žádná manikúra, staré oblečení a boty. Neviděla jsem ani své kamarádky. Měla jsem nízkou sebeúctu.

Ale můj manžel chodil pravidelně na pivo s přáteli. A také si za mé peníze kupoval věci. A vůbec se nestyděl, že mi zakazuje utrácet peníze pro sebe. Stále nemůžu uvěřit, že jsme se rozvedli. Sousedé říkali, že měl milenku. Po pravdě řečeno, už ho ani nenávidím.

Žena / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Poté, co jsme se rozvedli, jsem měla pocit, že jsem se znovu narodila. Naučila jsem se užívat si života, postupně jsem pro sebe začala utrácet peníze a cítila jsem se krásná. Za pár měsíců jsem zhubla 10 kilo. Nechala jsem se ostříhat, obarvila se, udělala krásnou manikúru a koupila si 4 nádherné šaty. V zrcadle jsem se nepoznala.

Nakonec jsem znovu mohla cítit, že jsem naživu. Jak mi chyběla svoboda a nezávislost. Začala jsem se znovu setkat se svými kamarádkami. A dokonce chodit na rande! Ale nechci se znovu vdávat. Nyní chci lásku, plný život a skutečné štěstí.

Přestala jsem uklízet byt a jednou týdně přichází paní na úklid. Vařím, jen když mám náladu. Chodím do restaurací nebo si objednám jídlo. Žiji pro sebe a cítím se jako královna. Teď chápu, jak ohromné ​​břemeno se pro mě manželství ukázalo.

PSALI JSME: V 64 LETECH ZŮSTALA SAMA, PROTOŽE MANŽEL ODEŠEL ZA 30LETOU ŽENOU: NEODPUSTILA JSEM ZRADU A PODALA ŽÁDOST O ROZVOD

PŘIPOMÍNÁME: MOJE SESTRA SE ROZHODLA POPRVÉ RODIT VE 44 LETECH. NA CO PRÁVĚ MYSLELA, KDYŽ SE ROZHODLA TO UDĚLAT

Share