Jak na odchod Václava Havla reagovali jeho přátele

Známý politik a spisovatel Václav Havel odešel do hvězdného nebe 18. prosince před 10 lety. Byl prezidentem České republiky, kterého milovali téměř všichni obyvatele území. Jeho smrt zasáhla všechny.

Václav Havel/Zdroj: youtube.com

Jak na ní odreagovali jeho přátele? Karel Gott tehdy řekl, že k bývalému prezidentovi choval velkou úctu a byl na něho moc hrdý. “Václav je pro mě symbol jedné epochy,” řekl Gott, který považoval Havla za velmi chytrého člověka a úžasného umělce, se kterým mohl hodiny mluvit.

Karel Gott/Zdroj: youtube.com

Známá zpěvačka Lucie Bílá před lety řekla, že doma má několik fotek prezidenta, kterého vždy moc vážila. Václav je pro ni hrdinou, který všechny přesvědčil v tom, že přesně díky lásce, skromnosti a dobru lze zvítězit zlobu lidstva.

Lucie Bílá/Zdroj: youtube.com

Tehdy i Jiřina Bohdalová promluvila o smrti prezidenta. Podle jejich slov, před lety hrála v jeho divadelní hře Audience, a pro Bohdalovou zůstal symbolem. “Václav Havel je můj prezident navždy,” prozradila Jiřina.

Jiřina Bohdalová/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: DAGMAR HAVLOVÁ SE POCHLUBILA VÁNOČNÍM STROMKEM U SEBE DOMA, KTERÝ BYL AŽ DO STROPU: „KRÁSNÝ ADVENTNÍ ČAS VŠEM“

PŘIPOMÍNÁME: VÁCLAV HAVEL ODEŠEL DO HVĚZDNÉHO NEBE PŘED 10 LETY: KDO BYL NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ŽENOU BÝVALÉHO PREZIDENTA ČESKÉ REPUBLIKY

Share