Jak mohou vypadat česká eura: na sociálních sítích byl prezentován návrh

Asi jste se ještě nezamýšleli nad tím, jak by mohly vypadat naše peníze , kdyby v České republice bylo zavedeno euro. Návrh některých mincí už ale představilo hnutí Pulse of Europe, za kterými stojí investor Lukáš Mahler. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Manažer uvedl, že návrhy vycházely z toho, podle čeho se ČR v Evropě pozná, jelikož se mince z Česka postupem času rozšíří po celé eurozóně.

Euromince / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Když se řekne „Česká republika,“ tak většinu Evropanů napadne Praha, Pražský hrad a Karlův most,“ řekl Mahler s tím, že inspirovala ho hlavně padesátikoruna. Na jedné straně je tam zobrazen český lev, na té druhé hlavní město Praha. Lev podle Mahlera nesmí na mincích chybět, protože se jedná o klíčový symbol.

Investor údajně pracuje i na dalších návrzích, které budou představeny na konci léta, protože chce, aby byly dostatečně propracované. Muž také přiznal, že se jedná o jeho koníček a dělá to pro zábavu.

https://twitter.com/lk_mahl/status/1413816090468159489

Mahler podporuje přijetí eura v České republice, protože vidí v v něm stabilitu a jistotu. Argumentuje to také tím, že eurem platí již kolem 340 milionů Europanů.

Kromě toho zdůrazňuje, že díky přijetí eura do roku 2027, můžeme získat podporu na jeho zavedení, a proto se to musí začít řešit co nejdřív.

Euromince / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nakonec Mahler dodal, že se o euru šíří mnoho fakenews a dezinformací a dokonce tomu pomáhají i někteří politici. Hnutí Pulse of Europe již dlouhodobě usiluje o zavedení euroměn a dokonce vytvořilo petici pro její přijetí.

PSALI JSME: V EVROPSKÉ UNII BY SE MOHLO OČKOVAT DALŠÍ VAKCÍNOU: EMA ZAČALA POSUZOVAT PŘÍPRAVEK VIDPREVTYN OD FRANCOUZSKÉ FARMACEUTICKÉ SPOLEČNOSTI

PŘIPOMÍNÁME: POKUD SE PETR FIALA STANE PREMIÉREM, HODLÁ BÝT SERIÓZNÍM POLITIKEM: „POLITICKÝCH BAVIČŮ ZDE MÁME DOST A JÁ SE K NIM NEHODLÁM PŘIDÁVAT“

Share