V Evropské unii by se mohlo očkovat další vakcínou: EMA začala posuzovat přípravek Vidprevtyn od francouzské farmaceutické společnosti

Evropská agentura pro léčivé přípravky oznámila, že zahájila průběžné hodnocení další vakcíny proti koronaviru od francouzské farmaceutické společnosti Sanofi Pasteur, informoval deník Le Figaro.

Francouzská farmaceutická společnost Sanofi Pasteur a britská GlaxoSmithKline (GSK)/ ilustrační foto/ Zdroj: news.cgtn.com

Vakcína Vidprevtyn bude testována výborem EMA. Rozhodnutí o provedení hodnocení bylo učiněno na základě výsledků laboratorních testů a klinických studií u dospělých.

Očkování/ ilustrační foto/ Zdroj: dw.com

Pokud všechno dopadne dobře, bude moct firma Sanofi Pasteur podat formální žádost o registraci své vakcíny pro použití v EU.

Francouzská farmaceutická společnost Sanofi Pasteur a britská GlaxoSmithKline (GSK)/ ilustrační foto/ Zdroj: ragusanews.com

Evropská unie dosud schválila používání vakcín proti koronaviru od americké firmy Johnson & Johnson, americko-německé firmy Pfizer/BioNTech, společnosti Moderna a firmy AstraZeneca.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: zn.ua

Základem vakcíny od Sanofi bude rekombinantní protein, který v kombinaci se speciální látkou adjuvans zajistí delší imunitu.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: france24.com

Na rozdíl od jiných populárních vakcín, jako jsou Pfizer-BioNTech, AstraZeneca a Moderna, nebude francouzská vakcína používat technologii mRNA.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: russian.rt.com

Je třeba poznamenat, že výroba vakcíny bude levnější a její skladování nebude vyžadovat zvláštní podmínky.

V laboratoři/ ilustrační foto/ Zdroj: delfi.tv

PSALI JSME: „SITUACE JE ČÍM DÁL OBTÍŽNĚJŠÍ“: WHO UVEDLA, ŽE SE SVĚT OD KONCE PANDEMIE VZDALUJE

PŘIPOMÍNÁME: VAKCÍNA PROTI KORONAVIRU: WHO AKTUALIZOVALA DOPORUČENÍ PRO OČKOVÁNÍ TĚHOTNÝCH A KOJÍCÍCH MATEK

Share