Jak během výletu nebo dovolené se chránit před komáry, aniž byste museli za to utrácet peníze

Chystáte se o víkendu na chalupu nebo jen do přírody s rodinou, poslední věcí, kterou v tuto chvíli chcete, je aby vás otravovali komáry. Abyste se takovým problémům vyhnuli, nemusíte vždy s sebou brát různé prostředky, protože sama příroda je připravena pomoci vypořádat se s tímto hmyzem.

Komár / ilustrační foto / Zdroj: bbc.com

Pomůže vám houba, se kterou se setkal asi každý, tato houba je houba troud. Nejběžnějším místem, kde ji lze nalézt, je bříza, na které roste houba, kterou potřebujeme.

Houba / ilustrační foto / Zdroj: wikipedia.org

Poté, co ji najdete, musíte jen vzít nůž a opatrně odříznout horní vrstvu houby. Po odříznutí vrchní vrstvy budete také muset z houby odříznout několik dalších kousků. Počet nakrájených plátků závisí na čase, který plánujete strávit venku. Nebuďte chamtiví a krájejte plátky příliš silné, stačí pouze tři nebo dokonce dva milimetry, tato šířka je nejoptimálnější.

Houba / Zdroj: optim1stka.ru

Pak už vám nezbývá než najít někde větvičku, vložit ji do země a na ni nasadit plátek houby. Pak už jen houbu zapálíme ze dvou stran a užíváme si odpočinek. Celá věc je, že kouř z houby funguje na principu spirály proti komárům a dokonale se vyrovnává s ochranou proti komárům.

Odpočinek / ilustrační foto / Zdroj: aif.ru

PSALI JSME: ČISTÉ HRNCE A PÁNVE SNADNO A RYCHLE: JAK NA TO

PŘIPOMÍNÁME: ODMÍTLA JSEM HLÍDAT VNUKA A SYN SE SNACHOU PŘESTALI SE MNOU KOMUNIKOVAT

Share