Iniciativa Chcípl PES chce provést občanskou kontrolu na ministerstvu práce: „Je to podobné tomu, co dělá paní ministryně Maláčová“

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a její poradce Matěj Stropnický zorganizovali kontroly dodržování zákoníku práce v podnicích. Iniciativy Otevřeme Česko normálnímu životu a Chcípl PES proto hodlají provést stejnou kontrolu na ministerstvu práce. Chtějí začít svou neobvyklou občanskou kontrolu v 7 hodin ráno. Informuje o tom server Echo24.cz.

Demonstrace Chcípl PES / Zdroj: youtube.com

Zástupci iniciativ chtějí vytvořit speciální komisi, která bude kontrolovat zaměstnance ministerstva práce, kteří budou přicházet do práce.

Chtějí například vědět, jaké jsou pracovní návyky zaměstnanců ministerstva, jak se tam dodržuje pracovní doba a jak jsou splněny podmínky pro pracovníky ve státní službě.

Demonstrace Chcípl PES / Zdroj: youtube.com

Podle zakladatele iniciativy Chcípl PES Jiřího Janečka to se bude konat před budovou resortu. Budou se jen snažit mluvit se zaměstnanci resortu a uvědomuje si, že možná někteří lidé nebudou chtít odpovídat na jejich otázky.

„Svým způsobem je to recese, ale je to podobné tomu, co dělá paní ministryně Maláčová,“ uvedl Jiří Janeček pro Echo24.cz.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Zároveň by ale chtěli prověřit celé ministerstvo práce. Zajímá je také, nakolik státní zaměstnanci mají rovné podmínky, nebo zda zažili sexuální obtěžování v zaměstnání.

Celkem na ministerstvu práce pracuje přes 22 tisíc lidí, zhruba 2 tisíce z nich pracují přímo v budově ministerstva.

Demonstrace Chcípl PES / Zdroj: youtube.com

Zástupci iniciativ proto chtějí vědět, zda nedochází k nějakému porušování, o které se paní ministryně zajímá v soukromých podnicích.

PSALI JSME: SULTÁN SULEJMAN Z VELKOLEPÉHO STOLETÍ SE OPĚT STANE OTCEM: JE MU 51 LET

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ KOMENTOVAL MOŽNÉ APLIKOVÁNÍ TŘETÍ DÁVKY VAKCÍNY: KOMU MŮŽE BÝT URČENA A KDY BUDE ROZHODNUTO

Share