Andrej Babiš komentoval možné aplikování třetí dávky vakcíny: komu může být určena a kdy bude rozhodnuto

Předseda vlády Andrej Babiš v úterý navštívil Ústí nad Labem, kde se konalo otevření očkovacího centra bez registrace. Tam žurnalistům řekl, že do konce léta by už mělo být známo, zda se bude používat třetí dávka vakcíny pro lidi z rizikových skupin. Informuje o tom web Blesk.cz.

Premiér uvedl, že klinická skupina už o tom měla nějaké představy, ale zatím se nic nerozhodlo. Diskuse zatím pokračuje, ale myslí si, že asi část lidí z rizikových skupin bude muset dostat ještě třetí dávku.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš hovořil také o tématu uznání protilátek. Nyní mají lidé možnost otestovat se na protilátky v krvi, ale tento test není potvrzením o bezinfekčnosti.

Premiér řekl, že toto téma se také ještě diskutuje a mezi odborníky zatím shoda není. Podle něj to ministerstvo ještě řeší, ale pravděpodobně to bude ještě nějakou dobu trvat.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Zatím mezi zeměmi EU pouze Rakousko uznává výsledky testu na protilátky jako důkaz bezinfekčnosti.

„Doufejme, že se v nějakém čase naši experti shodnou a dospějí k nějakému rozhodnutí,“ řekl Andrej Babiš.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Podle Ústeckého hejtmana Jana Schillera bude očkování dostupné nejen v novém otevřeném očkovacím centru bez registrace, ale i na dalších místech, která již fungovala. Kromě toho vyjíždějí také mobilní očkovací týmy.

PSALI JSME: MILAN KUBEK SE DOMNÍVÁ, ŽE POKUD SE ZVÝŠÍ INTENZITA OČKOVÁNÍ, DO PODZIMU UŽ VAKCÍNU DOSTANE 70 PROCENT LIDÍ: VAROVAL PŘED DŮSLEDKY MOŽNÉ NOVÉ VLNY NA PODZIM

PŘIPOMÍNÁME: “LIDÉ MĚ TAM NEPOZNÁVALI”: MICHAELA DOLINOVÁ PROZRADILA, JAKOU NOVOU PRÁCI SI NAŠLA BĚHEM PANDEMIE

Share