Imigrační centra hlásí, že jim chybí jídlo: potřebují i potraviny pro děti

Před válkou uprchlo z Ukrajiny do České republiky několik set tisíc lidí. Obyvatelé Česka a vláda těmto lidem pomáhají. Objevují se ale určité problémy, například v imigračních centrech dochází jídlo. Mnoho lidí potřebuje potraviny pro děti. Informuje o tom portál TN.cz.

Například v Hradci Králové dobrovolníci hlásí, jaké potraviny uprchlíkům chybí. Většinou před válkou prchaly matky s dětmi, takže potřebují mléčné výrobky a přesnídávky.

Ukrajinští uprchlíci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Někteří lidé říkají, že se po skončení války chtějí vrátit domů na Ukrajinu. Zatím jsou ale v České republice a potřebují pomoc, zejména potřebují potraviny.

Kuchaři v Česku často vaří uprchlíkům například bramborovou polévku. Ve Zlíně jim lidé také dávají perníky, oplatky, vodu, čaj a kávu.

Ukrajinští uprchlíci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V Jihlavě chybí pro běžence balená voda a trvanlivé potraviny. Navíc v tamním centru docházejí ovoce a sušenky.

Tato centra pomáhají uprchlíkům při příjezdu do ČR, poté dostanou jiné bydlení. Někdy se pracovníkům center a dobrovolníkům podaří připravit balíček potravin pro matku s dítětem na několik dní.

Potraviny pro uprchlíky / Zdroj: TV Nova

Pracovníci charit žádají obchodní řetězce idárce, aby do imigračních center dovezli některé potraviny. Někteří lidé dávají i hračky pro děti.

PSALI JSME: KONEC ZÁVISLOSTI NA RUSKU: ZEMĚ EU CHTĚJÍ SPOLEČNĚ NAKUPOVAT PLYN

PŘIPOMÍNÁME: VÝZNAMNÝ PORADCE PUTINA ZMIZEL: RUSKÝ MINISTR OBRANY ŠOJGU SE 13 DNÍ NEOBJEVIL NA VEŘEJNOSTI

Share