„Plníme to, co jsme slíbili voličům“: vláda se rozhodla snížit počet úřednických míst. Kolik peněz stát ušetří za rok

Začátkem příštího měsíce se počet úřednických míst sníží o 325. Státu to umožní ušetřit 413 milionů Kč za rok. Kabinet o tom rozhodl ve středu. Informuje o tom web Novinky.cz.

„Plníme to, co jsme slíbili voličům,“ uvedl předseda vlády Petr Fiala. Proto se vláda rozhodla snížit počet míst ve státním aparátu ČR. To znamená, že od začátku příštího měsíce se počet takových míst sníží o 325.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Státu to podle premiéra umožní ušetřit 413 milionů Kč ročně. Dodal, že k podobným krokům hodlá vláda přistoupit i v budoucnu, ale by tyto kroky měli být rozvážné.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Na konci roku 2021 ale nová vláda rozhodla o tom, že vznikne 74 nových služebních apracovních míst na úřadu vlády. Jedním z důvodů bylo, že vznikla 3 nová ministerstva.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Tehdy ale kabinet plánoval, že sníží počet jiných míst v budoucnu. Šéfové resortů podle premiéra budou navrhovat, jak by stát mohl šetřit.

Psali jsme:„Nádherná kočka“: Monika Bagárová v smaragdově zelených šatech s rozparkem až ke kalhotkám se zúčastnila akce Křišťálové křídlo

PSALI JSME: MINISTŘI SCHVÁLILI PŘÍSPĚVKY PRO LIDI, KTEŘÍ UPRCHLÍKŮM POSKYTUJÍ BYDLENÍ: VLÁDA TAKÉ HODLÁ PRODLOUŽIT NOUZOVÝ STAV

PŘIPOMÍNÁME: REAKCE NA SANKCE: RUSKÝ PLYN BUDE PRO NEPŘÁTELE JEN ZA RUBLY, OZNÁMIL PUTIN

Share