Hlavní hygienička Pavla Svrčinová prozradila, kdy bude rozhodnuto o nošení roušek ve školách: na čem bude rozhodnutí záležet

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová uvedla, že příští týden by mělo být rozhodnuto o konci nošení roušek ve školách. Podle ní bude rozhodnutí záležet na tom, jaké budou výsledky testů z pondělí a z čtvrtka. Řekla to v pořadu Snídaně s Novou na TV Nova.

Rozhodnutí o rouškách ve školách by mělo padnout začátkem příštího týdne. Toto téma se bude projednávat v prvních dnech příštího týdne, zároveň by měly být vyhodnoceny výsledky testů z pondělí a čtvrtka.

Děti ve škole / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

To znamená, že tento týden budou děti dvakrát testovány na koronavirus, a pokud v některých krajích bude více než 25 pozitivních případů na 100 tisíc testů, pak tam bude testování pokračovat až do konce tohoto měsíce.

Podle výsledků posledního testování je zatím více než 25 pozitivních výsledků na 100 tisíc provedených testů jen v Karlovarském kraji.

Pavla Svrčinová / Zdroj: youtube.com

„Počet nakažených odpovídá tomu, jak vypadala epidemiologická situace v České republice v létě,“ uvedla Pavla Svrčinová pro TV Nova. Podle ní zatím výsledky testů dopadly tak, jak předpokládali.

Nechce však být příliš optimistická, zatím šlo jen o první testování a je nutné počkat na výsledky druhého a třetího testování.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pokud se ve čtvrtek zjistí, že ve třídě je nakažená osoba a pak to potvrdí PCR testem, pak by všichni, kteří byli s touto osobou v delším kontaktu, měli jít do karantény. To se týká i neočkovaných učitelů.

Nyní vypadá epidemická situace dobře. Pavla Svrčinová předpokládá, že k tomu zřejmě přispělo to, že mnoho lidí už bylo očkováno, mnozí nemoc prodělali a že lidé nosí roušky.

Pavla Svrčinová / Zdroj: youtube.com

Dodala, že jsou rádi, že většina občanů je disciplinovaná a že nosí roušky a respirátory tam, kde je potřeba.

PSALI JSME: „KOALICE, TO JE PODVOD NA VOLIČÍCH“: BABIŠ SE TVRDĚ PUSTIL DO OPOZIČNÍCH USKUPENÍ A ŘEKL, CO OPRAVDU CHTĚJÍ JEHO SOUPEŘI

PŘIPOMÍNÁME: MILOŠ ZEMAN PROHLÁSIL, ŽE PREMIÉROVA SYNA ZNEUŽÍVAJÍ : ANDREJ BABIŠ MLADŠÍ OSTŘE REAGOVAL NA JEHO SLOVA

Share