Hamáček chce pokutovat majitele neobsazených bytů: předseda ČSSD prozradil, o jakou částku se může jednat

Předseda sociálních demokratů Jan Hamáček má návrh, jak bojovat s nedostupností bydlení a chce pokutovat majitele neobsazených bytů. Jednalo by se o částku kolem 3 až 5 tisíc korun měsíčně. Lídři stran v debatě na CNN Prima NEWS podpořili setrvání ČR v Evropské unii postavili se proti ilegální migraci. Informuje o tom web echo24.cz.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Hamáček dlouho nemohl říct, o jakou částku se bude jednat, ale nakonec ji prozradil. „Částka by měla být kolem tří až pěti tisíc měsíčně,“ uvedl předseda ČSSD s tím, že by to mělo nutit majitele nastěhovat do bytů nájemníky. Také by to údajně zamezilo spekulacím na trhu.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Politik zdůraznil, že podobně to funguje v Německu či Dánsku. O znárodnění neobsazených bytů se ale neuvažuje.

Hamáček je přesvědčen, že se každý třetí byt kupuje spekulanty a následně je dlouhodobě neobsazený. Cílem tohoto bodu předvolebního programu jsou hlavně bytové fondy, které vlastní stovky bytů.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Dle slov politika kromě pokut je důležité znepříjemnit život spekulantům a nedotkne se to lidí, kteří například kupují jenom byt pro své děti.

Debaty se nezúčastnil předseda Pirátů Ivan Bartoš a zastupoval ho koaliční kolega Vít Rakušan (STAN). To vadilo premiérovi Andrejí Babišovi, který se ptal, kdo je vlastně lídrem koalice.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Rakušan ovšem řekl, že ani jeden z nich koalici ne vlastní na rozdíl od Babiše a jeho hnutí ANO.

Všichni strany se nakonec shodli na tom, že nepodporují ilegální migraci. Většina lídrů také podporuje setrvání Česka v EU. Proti je ale Trikolora a SPD.

PSALI JSME: VOJTĚCH PROZRADIL, ŽE NAVRHNE ROZVOLNĚNÍ NĚKTERÝCH OPATŘENÍ: KOHO SE BUDOU TÝKAT A CO SE ZMĚNÍ

PŘIPOMÍNÁME: DO VOLEB ZBÝVÁ NECELÉ DVA TÝDNY: PŘEDVOLEBNÍ KOALICE BY MOHLY ZÍSKAT VĚTŠINU VE SNĚMOVNĚ

Share