Experti odhalili plán Putina: jak ruský prezident chce dosáhnout uznání územních zisků na Ukrajině

Expert na dějiny Timothy Snyder si myslí, že prezident Ruska Vladimir Putin má v úmyslu vyhladovět miliony lidí na území Asie a Afriky, aby tím získal páku pro tlak na západní země. Tímto způsobem chce dosáhnout uznání územních zisků na Ukrajině.

V Africe je čím dál populárnější myšlenka, že za nedostatek potravin mohou sankce proti Rusku, nikoliv válka, kterou Putin na Ukrajině rozpoutal. Píše o tom web tn.nova.cz.

Timothy Snyder / Zdroj: youtube.com

Na sociálních sítích Snyder uvedl, že kvůli „hladovému plánu“ mohou vyhladovět miliony lidí, jelikož Ukrajiny je jedním z největších vývozců potravin a kvůli námořní blokádě nemohou potraviny vyvážet.

Historik podotkl, že Putin mimo jiné chce dosáhnout likvidace suverenity Ukrajiny a potravinovou krizí vyvolat vlnu uprchlíků do Evropy z Afriky a Asie, kde lidé budou hladovět. To může vést k nestabilitě Evropské unie.

Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

A hlavním plánem je šíření dezinformací proti Ukrajině. Země, které nebudou dostávat potraviny, mohou začít žádat uznat územní zisky Ruska na Ukrajině, ukončit válku a zrušit sankce.

„Rusko je připraveno vyhladovět Asiaty a Afričany, aby vyhrálo svou válku v Evropě,“ prohlásil Timothy Snyder.

V minulosti Ukrajinu chtěl využit i Adolf Hitler, který ukrajinskou pšenici prodával za nejnovější technologie. Tehdy nacisté chtěli nechat vyhladovět miliony Sovětů, kteří na Ukrajině byli závislí.

V Africe Rusové již začali svou vlnu propagandy a šíří informace, že za nedostatek potravin mohou sankce, nikoliv invaze na Ukrajinu.

Vladimir Putin/Zdroj: youtube.com

Dle OSN hladomor nyní hrozí až 50 milionům lidí a blokáda ukrajinského námořnictva je „vyhlášením války světové potravinové bezpečnosti“.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ TVRDĚ ODPOVĚDĚL PETRU FIALOVI: EXPREMIÉR TVRDÍ, ŽE GREEN DEAL VYJEDNAL DOBŘE A NOVÁ VLÁDA TO NAOPAK NEZVLÁDLA

PŘIPOMÍNÁME: „VY SE TVÁŘÍTE JAKO PAN ČISTÝ“: RICHTEROVÁ A NACHER SE POHÁDALI KVŮLI KAUZE HNUTÍ STAN, MLUVILI I O KORUPCI A DANÍCH

Share