Epidemiologická situace v Česku se zhoršuje: Zvýšily se počty nakažených a hospitalizovaných

Koronavirus se v České republice opět začíná aktivněji šířit. Počty nových případů nákazy a počty hospitalizovaných se zvyšují. Informuje o tom web TN.cz.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V pondělí bylo odhaleno 1242 případů nákazy a v úterý bylo 1181 případů. Jde o lidi, kteří se nakazili poprvé. V úterý se opakovaně nakazilo také 334 lidí.

To je dvojnásobek oproti začátku minulého týdne. Epidemiologická situace se zhoršuje i v dalších evropských zemích, například v Portugalsku, kam lidé často jezdí na dovolenou.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Kromě toho se zvýšil i počet hospitalizovaných pacientů, v posledních dnech jich bylo v nemocnicích asi 150. V úterý bylo 7 pacientů ve vážném stavu.

„U nás v jihlavské nemocnici covid opět nabírá na síle. V tuto chvíli máme čtyři hospitalizované pacienty a podáváme jim remdesivir,“ řekla pro TV Nova mluvčí nemocnice Monika Zachrlová.

Přehled výskytu laboratorně prokázaného onemocnění COVID‑19 podle regionu / Zdroj: mzcr.cz

Zdravotnická zařízení jsou nyní nucena řešit i další problémy, jednou z nich jsou zásoby monoklonálních protilátek. Jsou účinné proti mutaci delta, ale ne proti mutaci omikron.

Některé nemocnice mají velké zásoby těchto protilátek, které byly zakoupeny za miliony korun. Pokud nebudou využity, nemocnice je budou muset spálit.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Od začátku epidemie se v Česku nakazilo více než 3,9 milionu lidí. Naštěstí se většina vyléčila, ale více než 40 tisíc lidí zemřelo na covid.

PSALI JSME: „BUDU SE HÁJIT U SOUDU OSOBNĚ“: ANDREJ BABIŠ UVEDL, ŽE KAUZA ČAPÍ HNÍZDO VŽDY PŘIJDE PŘED VOLBAMI. VÍTA RAKUŠANA OZNAČIL ZA ZOUFALÉHO

PŘIPOMÍNÁME: LAVROV OZNAČIL POMOC UKRAJINĚ ZE STRANY EU ZA SCHIZOFRENII: STOLTENBERG PROHLÁSIL, ŽE NATO ZVÝŠÍ VOJENSKOU PŘÍTOMNOST U RUSKÝCH HRANIC

Share