Dušek uvedl, jak se může vyvíjet situace s koronavirovou epidemií : zdravotní statistici mají připravené tři scénáře

Šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek prohlásil, že má na stole připraveno tři scénáře, jak se bude dál vyvíjet covidová epidemie. Dle toho nejhoršího, v jeden den může pomoc zdravotníků potřebovat až 500 pacientů s koronavirem. Informuje o tom web novinky.cz.

Ladislav Dušek/Zdroj: youtube.com

Taková čísla jsou dle slov Duška reálna, pokud se koronavirus začne šířit v rizikových skupinách.

„Tak by mohlo v rizikovém scénáři být v druhé polovině září až 500 hospitalizací v daném dni,“ vysvětlil odborník.

Ladislav Dušek / Zdroj: youtube.com

Na ministerstvu zdravotnictví uvádějí, že rizikový scénář předpokládá hospitalizaci 50 pacientů denně. To by také mělo znamenat, že lidem, kteří očkování dostali jako první, měla vypršet ochrana proti koronaviru.

Aktuálně je ale situace v pořádku a Dušek dodává, že 90 % nových případů je mezi neočkovanými. Ve středu v nemocnicích s covidem bylo 89 pacientů z toho 26 na JIP.

Ladislav Dušek / Zdroj: youtube.com

Všechny scénáře však počítají s tím, že část obyvatel je očkována a mají nižší šanci na těžký průběh onemocnění.

Jeden z nich však předpokládá, že Česko nedosáhne 75 % proočkovanosti. Aktuálně minimálně jednu dávku vakcíny má 66 % lidí nad 18 let.

PSALI JSME: „BABIŠ MÁ PYKAT ZA SVÉ ČINY“ : MIREK TOPOLÁNEK SE PUSTIL DO PREMIÉRA BABIŠE A VYTKL MU TO, JAK PROBÍHÁ JEHO PŘEDVOLEBNÍ KAMPAŇ

PŘIPOMÍNÁME: ADAM VOJTĚCH UVEDL, ŽE PŘICHÁZÍ NOVÁ VLNA KORONAVIRU: „JSME LÉPE PŘIPRAVENI, ŽÁDNÝ LOCKDOWN NEBUDE,“ ŘEKL ANDREJ BABIŠ

Share