„Babiš má pykat za své činy“ : Mirek Topolánek se pustil do premiéra Babiše a vytkl mu to, jak probíhá jeho předvolební kampaň

Expremiér Mirek Topolánek uvedl, že Andrej Babiš je odpovědný za vedení státu a měl by pykat za své činy. Navíc dodal, že problémy rodiny do politiky nepatří.

Reagoval tak na začátek předvolební kampaně, do které je zřejmě zapojen syn předsedy vlády Andrej Babiš mladší. S Topolánkem souhlasili biochemik Zdeněk Hostomský a kněz Zbigniew Czendlik. Píše o tom CNN Prima NEWS.

Mirek Topolánek / Zdroj: youtube.com

„Babiš má pykat za své činy a zodpovídat se za vedení státu, ale rodinné problémy do kampaně nepatří“ řekl bývalý premiér s tím, že Babiš mladší je nejspíš někým zneužíván, i když sám to odmítá.

Syn premiéra před několika dny prohlásil, že má informace o tom, že je psychický zdravý a to by měla být pro jeho otce dobrá zpráva k narozeninám.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Zbigniew Czendlik celou situaci vnímá jako velkou tragédii dvou lidí a nechtěl by být v podobné situaci.

Římskokatolický kněz je přesvědčen, že podobné problémy na veřejnost nepatří. Souhlasil s ním i Zdeněk Hostomský.

Mirek Topolánek / Zdroj: youtube.com

Topolánek však nedokáže říct, jaký to bude mít vliv na výsledky voleb v říjnu, protože voliči ANO více přemýšlejí o tom, kolik jim Andrej Babiš dá. Nemyslí si ale, že za situaci stojí opozice.

Babiš si myslí, že jeho syna ovládá Vít Klusák, který je téměř rodinou marketingového stratéga hnutí ANO Marka Prchala. Zastal se Babiše i prezident Miloš Zeman, který prostřednictvím mluvčího Ovčáčka prohlásil, že Babiš mladší je psychicky nemocný člověk.

Andrej Babiš mladší / Zdroj: youtube.com

Premiérů syn následně dodal, že Zeman je „bytostně odporný pseudonadčlověk“, který má vztahy s Ruskem, Agrofertem a Čínou, kde dochází k porušování lidských prav. Dle jeho slov by Zeman neměl být hlavou státu.

PSALI JSME: VOJTĚCH ŘEKL, JAK BUDOU FUNGOVAT ŠKOLY A JESTLI SE ODLOŽÍ ROUŠKY: MINISTR SE ZMÍNIL I O LOCKDOWNU

PŘIPOMÍNÁME: IVAN BARTOŠ PROZRADIL, JAKÝ BY MĚL BÝT PREMIÉR A JEHO KABINET: KROMĚ TOHO PŘÍJEMNĚ PROMLUVIL O SVÉ MANŽELCE LYDII

Share