Ivan Bartoš prozradil, jaký by měl být premiér a jeho kabinet: kromě toho příjemně promluvil o své manželce Lydii

Podle posledních průzkumů je koalice Pirátské strany a hnutí STAN na třetím místě. Ivan Bartoš ale věří, že ještě mají šanci volby vyhrát. Kdyby se tak stalo, stal by se předsedou vlády. Nyní se plně věnuje kampani, ale na rodinu nezapomíná. Řekl o tom více pro server eXtra.cz.

Ivan Bartoš věří, že se jejich koalice Pirátů a STAN dostane do vlády. Doufá také, že to bude vítězství demokratické opozice a že budou spolu mít ve Sněmovně více než 100 poslanců, tedy více než polovina.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Začátkem příštího roku by se ale měly konat volby nového vedení strany. Současný šéf Pirátů zatím cítí podporu členů strany a že je stále poptávka po tom, aby znovu vykonával svou funkci.

Minule řekl, že bude kandidovat, protože ví, že může straně něco dát, tentokrát si to myslí stejně. Rozhodovat ale budou členové strany a vše je na nich.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Ivan Bartoš také řekl, že děkuje své manželce Lydii každý den. Určitě se snaží trávit svůj volný čas s rodinou, ale většinu času se věnuje politice. Ale často, když jsou spolu, mluví také o politice, protože jeho manželka se o to zajímá.

Myslí si, že mají ve své koalici dobrý tým. Tvrdí, že předseda vlády by měl mít spolupracovníky, neměl by dělat všechno sám, tedy nedělat mikro management.

Lydie Franka Bartošová / Zdroj: ŽivotvČesku.cz

Podle něj by měl premiér umět sestavit tým a opřít se o ministry a ministerstva.

Vyjádřil se také k tomu, že současný premiér Andrej Babiš a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček tvrdí, že málo spí. Říká, že to není důkaz, že hodně pracují, ale spíše ukazuje, že jsou špatnými manažery.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

„Přece nemůžete řídit zemi, když jste nevyspalý, když spíte tři hodiny denně,“ řekl Ivan Bartoš pro eXtra.cz.

Lídr pirátů doufá, že po volbách vznikne taková vládní koalice, ve které bude mít každý ministr vizi na 4 roky pro své ministerstvo.

PSALI JSME: VOJTĚCH ŘEKL, JAK BUDOU FUNGOVAT ŠKOLY A JESTLI SE ODLOŽÍ ROUŠKY: MINISTR SE ZMÍNIL I O LOCKDOWNU

PŘIPOMÍNÁME: MLADÁ DÍVKA PORODILA DÍTĚ A TOTO JE ÚPLNÁ KOPIE BENJAMINA BUTTONA: NA SVĚTĚ JE JEN 132 TAKOVÝCH LIDÍ

Share