Do muzikantského nebe odešel zpěvák skupiny Spirituál kvintet Jiří Cerha: naposledy vystoupil na koncertě před dvěma týdny

26. října zemřel člen kapely Spirituál kvintet, zpěvák a skladatel Jiří Cerha, bylo mu 78 let. Naposledy vystoupil s kapelou před dvěma týdny, konkrétně 13. října. Byl to rozlučkový koncert. Informuje o tom CNN Prima News.

O smrti zpěváka informovala kapela Spirituál kvintet na svém Facebooku. Napsala, že tento svět opustil v úterý 26. října večer.

Jiří Cerha / Zdroj: facebook.com

S folkovou skupinou vystupoval od roku 2000. Kromě toho byl také jedním ze spoluzakladatelů vokálního souboru C&K Vocal, který založil v roce 1969. Druhým spoluzakladatelem byl Ladislav Kantor.

Zpěvák a skladatel se narodil v roce 1943 v Praze a ještě jako dítě se zajímal o zpěv. Studoval herectví a sociologii, tyto obory však nedokončil.

Jiří Cerha / Zdroj: ckvocal.cz

Se skupinou C&K Vocal vydal 10 desek a se skupinou Spirituál kvintetem album Křídla holubic. Hodně vystupoval na folkových a country přehlídkách.

Koncem devadesátých let se Jiří Cerha také stal pedagogem na pražské konzervatoři. Věnoval se například komponování scénické hudby a písniček pro divadlo.

Jiří Cerha / Zdroj: youtube.com

Zabýval se také zhudebňováním různých klasických literárních a dramatických děl světové literatury, jde o díla Shakespeara, Préverta nebo Villona.

PSALI JSME: NOČNÍ SCHŮZKA JAROSLAVA SVĚCENÉHO A MONIKY TRÁVNÍČKOVÉ V JEJÍ KANCELÁŘI: „NEHLEDEJTE ZA TÍM NIC OSOBNÍHO,“ ŘEKL HOUSLISTA

PŘIPOMÍNÁME: FLEGR PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE SE ČESKO NEVYHNE LOCKDOWNU: ODBORNÍK ŘEKL, KDO ZA TO MŮŽE

Share