„Dá se říct, že pandemie se vymkla kontrole“: Kubek chce trestat za nedodržování opatření a mluví o povinném očkování

Šéf České lékařské komory Milan Kubek si myslí, že očkování proti koronaviru časem bude v Evropě povinné. Epidemie podle něho sílí, protože lidé nedodržují nařízená opatření a musí se to trestat. Odborník dodal, že zhoršení situace odnáší osoby, které se nechaly očkovat. Informuje o tom web idnes.cz s odkazem na CNN Prima NEWS.

V úterý české laboratoře potvrdily 6 274 nových případů nakažení koronavirem a v nemocnicích je více než tisíc lidí. 168 pacientů je dokonce ve vážném stavu.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

„Dá se říct, že pandemie se vymkla kontrole,“ uvedl Kubek s tím, že v listopadu se můžeme dostat i na 10 tisíc případů denně. Nebezpečné je i procento pozitivních testů.

Kubek však říká, že situace je nyní lepší než minulý rok díky očkování. Dle slov prezidenta ČLK důležité je, aby počet hospitalizovaných osob nepřesáhl tři tisíce. Situace ale mohla být lepší, kdyby procento očkovaných bylo vyšší.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Odborník říká, že by lidé měli dodržovat nařízená opatření a porušování musí být trestáno. Poděkoval také očkovaným a uvedl, že jsou to zodpovědní lidé. Na ostatní ale navrhuje tlačit, aby se očkovali.

„Pokud nebude policie kontrolovat a trestat, nikam se nepohneme,“ zdůraznil Kubek s tím, že očkování v Evropě může být v budoucnu povinné.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Dle zdravotnického hlediska je to prý ideální, protože další silné vlny si nemůžeme dovolit, jelikož to nevydrží ekonomika.

Nakonec uvedl, že neočkovaní lidé drží ostatní jako rukojmí.

PSALI JSME: HYGIENICI CHYSTAJÍ ROZSÁHLÉ KONTROLY DODRŽOVÁNÍ PROTIEPIDEMICKÝCH OPATŘENÍ: SVRČINOVÁ UVEDLA, KDE SE BUDOU KONAT A PROČ SE MUSÍ ZAPOJIT I POLICIE

PŘIPOMÍNÁME: NOVÁ KOALICE ROZDĚLUJE JEDNOTLIVÁ MINISTERSTVA: UŽ SE VÍ, KDO A JAKÉ RESORTY S VELKOU PRAVDĚPODOBNOSTÍ BUDE ŘÍDIT

Share