Flegr předpokládá, že se Česko nevyhne lockdownu: odborník řekl, kdo za to může

Česku stále hrozí lockdown. Mysli si to evoluční biolog Jaroslav Flegr. Za zhoršení epidemické situace podle něho může stát, protože vláda nedokázala přesvědčit lidi naočkovat se. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

V pondělí v Česku bylo potvrzeno přes 4200 nových případů nakažení koronavirem a jeto největší nárůst od poloviny jara. Hospitalizováno je už více než tisíc pacientů.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Za novou vlnu nákazy dle odborníků může nedostatečná proočkovanost populace. Obě dávky vakcíny dostalo přibližně 6 milionů lidí, což je 57 % populace. Ve srovnání s jinými zeměmi EU jedná se spíše o podprůměr.

„Málo jsme se snažili,“ zdůraznil Flegr s tím, že vláda ztratila důvěru obyvatel kvůli špatně cílenými a načasovanými opatřeními. Proto velká část lidí nešla k očkování, jelikož státu nevěří.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Kabinet přemýšlí, jak motivovat další zájemce o očkování. Od 1. listopadu tak již nebudou hrazeny testy na koronavirus a v restauracích bude kontrolována bezinfekčnost hostů.

V některých regionech se také chystá plošné testování ve školách. To ale podle ministra školství Roberta Plagy situaci nezmění.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

„Nezabráníme tomu, co nakonec podle mě vyústí, tedy dalšímu lockdownu,“ vysvětlil Jaroslav Flegr a dodal, že by Česko mělo hledat řešení v Německu a převzít hotový plán ze sousední země. Pokud to neuděláme a budeme postupovat dle vlastní cesty, můžeme být mezi nejhoršími.

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA PROZRADIL, KTERÉ SKUPINY LIDÍ MAJÍ NEJVĚTŠÍ RIZIKO, ŽE SE MOHOU NAKAZIT NEBO SKONČIT NA JIP: ZÁJEM O OČKOVÁNÍ STÁLE ROSTE

PŘIPOMÍNÁME: “JE TO ZKOUŠKA DOSPĚLOSTI A JÁ PEVNĚ DOUFÁM, ŽE V TOM OBSTOJÍ”: MIROSLAV KALOUSEK PROMLUVIL, PROČ PIRÁTI JSOU V DNEŠNÍ DOBĚ ZBYTEČNÍ

Share