Do jaké doby bude možné po poslední dávce vakcíny navštívit Chorvatsko: tamní vláda prodloužila lhůtu

Češi, kteří se očkovali, budou mít možnost jezdit do Chorvatska celý rok od poslední dávky. Informoval o tom prostřednictvím sociálních sítí šéf resortu zahraničí Jakub Kulhánek. Dříve byla tato lhůta po očkování 270 dní. Informuje o tom ČTK.

Pokud chtějí Češi v létě někam k moři, nejčastěji volí právě Chorvatsko. Například v roce 2021 navštívilo tuto zemi více než 750 tisíc Čechů.

Chorvatsko / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Chorvatsko je zemí s vysokým rizikem infekce koronavirem, to znamená, že na mapě cestovatele je zobrazeno červeně. Každý týden tuto mapu aktualizuje resort zdravotnictví.

V pátek bylo v Chorvatsku odhaleno 1061 případů nákazy, celkový počet nových případů se tam v poslední době zvyšuje. Dokončené očkování tam má zhruba polovina dospělé populace v zemi.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Zhruba stejné riziko nákazy koronavirem jako v Chorvatsku bude Irsku, Belgii, Norsku, Švýcarsku, Lotyšsku, Bulharsku, Rumunsku, Řecku, na Kypru, v Německu, Rakousku, Lucembursku a na Slovensku. Tyto země budou také označeny červeně.

Pokud se člověk vrátí ze zemí s vysokým nebo velmi vysokým rizikem infekce (na mapě jsou označeny červenou a tmavě červenou barvou), pak by měl zůstat v izolaci po příjezdu a také je nutné testování PCR metodou od pátého do čtrnáctého dne po příjezdu.

Chorvatsko / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Když se člověk vrátí veřejnou dopravou, bude muset předložit i výsledek testu před příjezdem.

https://twitter.com/JakubKulhanek/status/1444233201120067586

PSALI JSME: KDY PROBĚHNE SLYŠENÍ U SOUDU TEREZY HLŮŠKOVÉ: HOLKA PROMLUVILA, NAKAŽENÍ JAKOU NEMOCI JÍ HROZÍ VE VĚZENÍ

PŘIPOMÍNÁME: VOJTĚCH FILIP PROMLUVIL O MOŽNÉ TOLERANCI VLÁDY A VSTUPU DO VLÁDY: ZA JAKÝCH PODMÍNEK BY KSČM BYLA OCHOTNA TO UDĚLAT

Share