Do Česka míří silný vítr: meteorologové varují před vichřicí a dešťovými srážkami

Do Česka míří přeháňky a také deště poté, co vládlo teplé počasí. Doprovázet změny počasí bude silný vítr s rychlostí přes 120 kilometrů na hodinu. Meteorologové proto varují před vysokým nebezpečím a žádají, aby lidé zajistili okna a jiné věci kolem domů. Informuje o tom CNN Prima NEWS s odkazem na Český hydrometeorologický ústav.

Silný vítr/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Odborníci nedoporučují pohybovat se venku a plánovat výlety do hor. Nárazy větru se očekávají s rychlosti 90 až 125 km/h. Platit výstraha bude do večerních hodin, kdy by se vítr měl ustálit.

Ve čtvrtek meteorologové předpovídají přeháňky a deště s ojedinělými bouřkami. Večer oblačnost a srážky budou ubývat. Maximální teploty 14 až 18 stupňů Celsia, na horách pouze 11 stupňů.

Silný vítr / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V noci na pátek bude oblačno až polojasno. Ojediněle se objeví přeháňky. Ve výškách nad 1000 metrů může také sněžit. Teploty v noci se budou pohybovat mezi 2 a 6 stupni. Na horách stále hrozí nárazový vít do 70 km/h.

Ve dne v pátek pršet bude hlavně na jihu a následně se přeháňky budou přemísťovat přes celé Čechy.

Deštivé počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Teploměry neměří maximálně 12 stupňů a na jihu Moravy až 15 stupňů Celsia. Silný vítr se již neočekává.

PSALI JSME: MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ ZAVÁDÍ NOVÁ OPATŘENÍ: VOJTĚCH PROSAZUJE NOŠENÍ RESPIRÁTORŮ UVNITŘ BUDOV A PROKAZOVÁNÍ BEZINFEKČNOSTI V RESTAURACÍCH

PŘIPOMÍNÁME: PEKAROVÁ MLUVÍ O PASTI PRO KOALICI OD PREMIÉRA BABIŠE A MINISTRA VOJTĚCHA: PŘEDSEDKYNĚ TOP 09 UVEDLA, JAK NOVÁ VLÁDA BUDE S EPIDEMIÍ BOJOVAT

Share