Dívka si stěžovala očnímu lékaři na špatný zrak: Ukázalo se, že se jedná o příznak zákeřné nemoci

Studentce Samanthě Griffithsové z anglického Neathu ve Walesu bylo 19 let, když ji začala trápit nesnesitelná bolest hlavy. Na začátku roku 2016 přišla Samantha o babičku a byla ze ztráty velmi rozrušená, takže své příznaky považovala za následky deprese, píše Mirror.

Samantha Griffithsová/ Zdroj: medialeaks.ru

„Měla jsem hrozné bolesti hlavy a moje oči začaly být velmi citlivé na světlo. Bohužel moje babička zemřela na začátku roku, takže jsem si myslela, že bych mohla být v depresi. V té době to dávalo smysl, protože mě najednou přestalo bavit chodit na univerzitu, i když jsem vždy chtěla studovat design. Cítila jsem, že se mnou něco není v pořádku.“ řekla novinářům 24letá Samantha.

Terapeutka, kterou navštívila Samantha, také řekla, že jde o příznaky depresi. Dívka však začala mít podezření, že její emoční stav s tím nemá nic společného a obrátila se k oftalmologovi.

Samantha Griffithsová/ Zdroj: medialeaks.ru

Chtěla zjistit, zda potřebuje brýle a možná, že problémy se zrakem mohly způsobit i bolesti hlavy. Místo nových brýlí však dostala nečekanou diagnózu – nádor v hlavě.

„Jakmile se mi doktor podíval do očí, okamžitě mě poslal na pohotovost, kde mi diagnostikovali nádor,“ řekla Samantha novinářům.

Samantha Griffithsová/ Zdroj: medialeaks.ru

Jen o tři dny později podstoupila Samantha operaci, aby uvolnila tlak z nádoru. Naštěstí operace ve Fakultní nemocnici ve Walesu v Cardiffu proběhla hladce. Přestože nádor nebyl odstraněn, již to není problém.

Samanthě je nyní 24 let a může vést normální život. Musí ale pravidelně dělat MRI vyšetření hlavy a zrakové testy, aby lékaři mohli sledovat stav její mozku.

Samantha Griffithsová/ Zdroj: mirror.uk

Poté, co se Samantha nějakou dobu zotavovala, vrátila se na univerzitu a poté strávila rok v Londýně stážemi u hlavních módních značek.

PSALI JSME: MOJE DCERA A VNUČKA VZALY PENÍZE PO PRODEJI MÉHO BYTU A TEĎ SI MĚ NEVŠÍMAJÍ

PŘIPOMÍNÁME: UŽ JSOU TO VÍCE JAK 2 MĚSÍCE PO PORODU MONIKY LEOVÉ: JAK MODERÁTORKA VYPADÁ A CO SE ZMĚNILO V JEJÍ POSTAVĚ

Share