Děti vyrostly a manžel mi řekl: „Odcházím.“ Urazila jsem se, rozplakala se, ale pak jsem si uvědomila, že má pravdu

Když jsme se s manželem vzali, zdálo se nám, že se milujeme. I když ve skutečnosti jsme měli málo společného, žádné společné zájmy. Ale v mládí jsme si toho nevšimli. Nebyl čas příliš přemýšlet o životě. Narodily se nám děti. Vychovávali jsme je, hodně pracovali.

Když ale děti vyrostly a odešly studovat do hlavního města, začali jsme spolu trávit více času. Začali jsme si všímat, že si nemáme o čem povídat. Žili jsme spolu ze setrvačnosti. A pak manžel řekl, že chce odejít.

„Pravděpodobně chápeš, že ty a já už žijeme jako sousedé. To není správné.“

„No, řekla bych, že ne jako sousedé, ale jako bratr a sestra,“ a pak jsem se zasmála a myslela si, že bych mohla konverzaci proměnit ve vtip.

„Nebudu lhát. Potkal jsem ženu. Chci zkusit znovu založit rodinu. Odcházím.“

„Nebudu tě držet.“

Pár / Ilustrační foto / Zdroj: yaroslav-samoylov.com

Nezjišťovala jsem, kdo je tato žena, a nedělala jsem scény žárlivosti. Cítila jsem, že se pro mě nic nezmění, i kdyby odešel. Ještě před rozvodem jsem byla velmi osamělá. Ale přesto jsem se mýlila. Být sama v prázdném bytě je mnohem horší než být spolu, byť s nemilovaným manželem. Nevěděla jsem, co dělat. Přicházím domů z práce, nemám ani pro koho vařit. Doma je čistota a pořádek.

Jednoho zimního večera jsem jela do supermarketu pro potraviny. Vyšla jsem s taškami a zjistila, že klíč od auta nemám v kapse. V panice jsem začala ho hledat. Obešla jsem auto. Nikde nejsou žádné klíče. Dokonce jsem se vrátila do obchodu. Ale vše bylo bezvýsledně. Telefon byl v autě a nebylo komu zavolat. Z očí mi samovolně tekly slzy. Pravděpodobně jsem vypadala velmi žalostně. Protože ke mně přistoupil muž, jehož auto stálo poblíž, a nabídl mi pomoc.

Žena / Ilustrační foto / Zdroj: zerkalo.cc

„Co se stalo? Mohu vám pomoci?“

„Jsem smolařka. Někde jsem ztratila klíče od auta. Teď nevím, co mám dělat.“

„Máte doma náhradní klíče?“

„Ano.“

„Tak v čem je problém? Odvezu vás domů, vezmete klíče. A pak vás sem zase přivezu.“

„Nechci vás obtěžovat.“

„Vše je v pořádku. Nespěchám. A jsem zvyklý pomáhat těm, kteří to potřebují.“

Žena / Ilustrační foto / Zdroj: greatsvadba.ru

Tak jsem se seznámila s Janem. Opravdu mi pomohl. Stali jsme se přáteli. Ukázalo se, že Jan, stejně jako já, měl spoustu volného času, které se prostě neměl komu věnovat. Je vdovec. Jeho dcera je vdaná a žije v jiném městě.

A s Janem se nikdy nenudím. Je to zajímavý člověk, máme hodně společných zájmů. Naše přátelství trvá 7 let. Ale nebýt mé nedbalosti a ztráty klíčů, žila bych dál, aniž bych cokoli změnila. A takto žije velké množství rodin.

Prostě si zvykli na své partnery. Žijí bez pocitů, nemají žádné společné zájmy a dokonce ani témata pro konverzaci. Nechtějí nic měnit. Teď jsem si uvědomila, že je to špatná pozice. Můj bývalý manžel nedokázal být šťastný v nové rodině. Ale alespoň se pokusil něco změnit, a proto k němu necítím zášť, ale naopak věřím, že měl pravdu.

PSALI JSME: VŽDYCKY JSEM BYLA DOBROU HOSPODYNÍ A MAMINKOU, ALE MŮJ MANŽEL SI STEJNĚ NAŠEL MILENKU: NAŠE MANŽELSTVÍ ZACHRÁNILA TCHYNĚ

PŘIPOMÍNÁME: UKÁZALO SE, ŽE JSEM ŠPATNÁ, KDYŽ JSEM KVŮLI MANŽELOVI OPUSTILA PRÁCI

Share