Dcera a syn každy měsíc mi berou téměř celý důchod a já jak mám žít

Nikdy by mě nenapadlo, že moje děti jsou tak chamtiví. Důchod mám 11 tisíc korun, z nich dělá asi 2 tisíce povinné platby.

A moje děti, Tomáš a Marie, pracují, už mají rodiny a stejně mě pořád prosí o peníze. I když dobře vědí, že nepracuji a žiju z důchodu. Nepracuji ze zdravotních důvodů. Jak jsem manžela pohřbila, tak obecně začaly problémy s tlakem a srdcem.

Starší žena / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Tady přijde Marie s vnučkou Aničkou, a prosí tisícovku na kostým do školky, pak na zaplacení mateřské školy a dokonce i na potraviny. A její manžel nikde nepracuje. Občas pracuje na stavbě, a stejně vydělané peníze utrácí za alkohol. Dcera Aňa ho vůbec nezajímá. Nepotřebuje nic jiného než chlast. Mnohokrát jsem dceří říkala, ať se s ním rozvede, ale ona věří, že se změní.

Starší žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

A Tomáš mě vůbec štve. Ani se netají tím, že mlátí svou manželku, z práce odešel. Sedí na krku u své manželky a ještě chce, aby ona mu děti narodila. Chodí také za mnou a pořád prosí peníze. Jednou prosil na cigára, pak na jízdenku do Prahy. Ale sám nic dělat nechce, jen si chodí po městě se všelijakými opilci a bandity. Hanbi mně pořád svým chováním.

Starší žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Nelituji peněz na děti, zejména pro vnoučata. Já jen, že už to sama nezvládám. Sedím na bramborech, chlebu a mléce. Jak to všechno zvládnout, nevím. Nikdy by mě nenapadlo, že na stáří budu vidět tu hrůzu, která se děje mým dětem.

To je špatně. Je velmi bolestivé se na to dívat. A hlavní naděje na nějakou světlou budoucnost doslova mizí před očima.

Starší žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: DÍVKA ZJISTILA, ŽE JE ADOPTOVANÁ A NEHLEDALA SVÉ BIOLOGICKÉ BRATRY ZBYTEČNĚ: PÁTRÁNÍ VEDLO K OBJEVU ŠESTKRÁT LEPŠÍMU

PŘIPOMÍNÁME: PROČ ŠETŘIT NA SOBĚ JE ŠKODLIVÉ

Share