Dagmar Patrasová odmítla po bouračce dechovou zkoušku: Případem by se mohl zabývat i soud

Pondělí rozhodně nebylo pro Dagmar Patrasovou příjemné. Herečka narazila do auta a betonového zátarasu, ale po bouračce odmítla dechovou zkoušku. Pokud se prokáže, že před tím pila alkohol, případem se už bude zabývat soud. Informuje o tom server TN.cz.

Dagmar Patrasová / Zdroj: youtube.com

Stalo se to na křižovatce v Praze. Auto řídila Dagmar Patrasová, vedle ní seděl její manžel hudebník Felix Slováček. Naštěstí nikdo nebyl zraněn.

Když ale na místo nehody přijeli policisté, odmítla se podrobit dechové zkoušce. Nutno ale také říci, že její čin nebyl protizákonný a neměla povinnost takové rozhodnutí ani vysvětlovat.

Dagmar Patrasová / Zdroj: youtube.com

Podle advokáta Pavla Kolesára to člověk může z různých důvodů odmítnout, například bere léky, které by mohl test registrovat jako alkohol atd.

Pokud se ale prokáže, že herečka pila alkohol a řídila auto pod jeho vlivem, bude se případem zabývat soud. Někdy může být řízení pod vlivem alkoholu považováno za přestupek.

Auto Dády Patrasové po nehodě / Zdroj: TV Nova

Pokud by ale řidič test odmítl a následně by bylo prokázáno, že byl pod vlivem alkoholu, byla by to přitěžující okolnost. Ale pokud se člověk rozhodne jít na krevní test, pak následky z odmítnutí dechové zkoušky pro něj nejsou. Trestným je řízení, pokud měl řidič v krvi více než jedno promile.

Dagmar Patrasová už před čtyřmi lety řídila auto pod vlivem alkoholu. Tehdy narazila do auta a podle testu měla 2,5 promile.

Dagmar Patrasová / Zdroj: Super.cz

Pavel Kolesár říká, že odmítnutí dechové zkoušky nemá velký smysl. Často kvůli tomu mohou nastat i jiné problémy.

PSALI JSME: EVA DECASTELO UKÁZALA FOTKU Z MLÁDÍ: MODERÁTORKA PROZRADILA SVŮJ RECEPT NA KRÁSU

PŘIPOMÍNÁME: MONICA BELLUCCI SE PROMĚNILA V BLONDÝNU: JAK VYPADÁ

Share