Kdybych se nebála, že všichni by odsuzovali mě, dávno bych dítě dala do dětského domova

Porodila jsem dceru. Neříkám, že jsem o dětech moc snila. Prostě se to stalo a nebylo kam jít. To, že jsem udělala velké hlouposti, jsem si uvědomila už v porodnici. A teď s každým novým dnem si stále více všímám, že zájem o výchovu dítěte nemám.

Maminka/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Stejně to má i otec dcery, který před jejím porodem odešel z rodiny. Otěhotněla jsem s ženatým mužem. Asi jsem věděla, do čeho jdu, ale stejně jsem se dostala do problémů.

Maminka a dcera/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Byla jsem si jistá, že problém je v něm. Říkal, že chce mít děti a že je připraven odejít od ženy, když mu porodím dítě. A já jsem s radostí otěhotněla. Slovo ale nedodržel. Opustil mě ještě před porodem. Narodila se mi holčička. A od té doby jsem na klidný a rozměrný život navždy zapomněla.

To dítě nemám ráda. Kojit přestala téměř okamžitě. Máma mě neustále uklidňovala. Říkala, že to bude brzy jednodušší. Ale viděla jsem, že to bylo ještě horší. Dítě rostlo a problémů přibývalo. Dítě dokonce prostě nechce mluvit.

Maminka a dcera/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Písmena rozumí, ale stále nemluví. Dodnes musím tušit, co dcera chce. Nechápe základní věci, které děti v jejím věku znají. Lékaři nic nediagnostikují. Říkají, že je všechno v pořádku. Stále více se přesvědčuji, že porod dítěte byl obrovskou chybou.

Na pár dní jsem odjížděla z domova. Byly to nejlepší dny mého života. Ani dcera mi nechyběla. Jen si dobře odpočinula a ani se nechtěla vrátit. Pokud bych neměla strach z odsouzení ze strany příbuzných, dávno bych dítě dala do dětského domova.

Maminka a dcera/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: 74LETÁ MAMINKA ILONA MASKA SE VYFOTILA V PLAVKÁCH PRO SPORTS ILLUSTRATED: JAK VYPADÁ

PŘIPOMÍNÁME: PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: „TY, DCERUŠKO, HLAVNĚ SE ZA NĚJ NEVDÁVEJ,“ OPAKOVALA NEUSTÁLE MAMINKA

Share