Co cítí babičky, když děti jím přivážejí vnoučata každý víkend

Babičkami se lidi hned nerodí, ani se nedá stát babičkou v jednou okamžiku. Z definice se počítá s tím, že starší generace sní o vnoučatech a to je vlastně vše, co si oni přejí.

Babička s vnoučaty / Zdroj: brainum.ru

Ale zkuste se vžit do pozice ženy, která vychovávala své děti, celý život pracovala a konečně má aspoň chvilku pro sebe. To je ta sama babička, ale jen z jiného pohledu.

Samozřejmě, žádná matka nenechá své již dospělé děti s dítětem v náručí. Ale nemyslete si, že nesní o odpočinku stejně jako vy. A možná i více, mladí rodiče jsou mladí a na výchovu děti mají o něco více sily. Kromě toho mohou babičky často také pracují. A má stejný počet víkendu. A vy jí vezete cenné vnouče a sami si jedou na piknik s přáteli. Kde je spravedlnost?

Babička a vnuk / Ilustrační foto / Zdroj: liwli.ru

Odpočinou si od děti.

To je hlavní důvod, proč se rodiče objevují na prahu babičky. Za prvé jsou od pondělí do pátku s dětmi, a za druhé, chtějí si být nějakou dobu jen spolu, bez děti.

Okamžitě se chci zeptat: a babička kdy má odpočívat od děti? Jak od vašich, tak od svých vlastních, od vás? Děti jsou překvapivě sobecké, i když už nejsou děti.

Babička a vnuk / Ilustrační foto / Zdroj: wday.ru

Celý problém je, že dospělé děti ze svého místa opravdu situaci nevidí. Pro ně jsou rodiče dlouhodobě asistenty, pečovateli. A to je špatně. Děti musí být připraveny převzít zodpovědnost za svou rodinu.

PSALI JSME: „NEMŮŽU UVĚŘIT, ŽE JE TO MŮJ BYT“: BABIČKA SE VRÁTILA Z PRÁCE A NEPOZNALA SVŮJ VLASTNÍ DOMOV. NEBYLA TO CHYBA ŽENY, PŘIŠLA NA SPRÁVNOU ADRESU

PŘIPOMÍNÁME: BABIČKA NEMOHLA VYDRŽET REALITU A Z KŮŽE SI UDĚLALA ČERVENOU KNIHU: JEJÍ TETOVÁNÍ JSOU KLÍČEM K ZÁCHRANĚ ZVÍŘAT

Share