Co chce Adam Vojtěch udělat jako první, až skončí ve funkci ministra zdravotnictví: doufá, že jmenování nové vlády proběhne normálně

Adam Vojtěch vykonával funkci ministra zdravotnictví dvakrát. Byl to právě on, kdo jako první ministr bojoval proti epidemii koronaviru, když začala v Česku. Brzy však skončí v čele resortu a už přemýšlí, co bude dělat dál. Informuje o tom portál ŽivotvČesku.cz.

Koncem roku 2017 hlava státu Miloš Zeman poprvé jmenoval Adama Vojtěcha ministrem zdravotnictví. V létě 2018 byl podruhé jmenován ministrem ve druhé vládě premiéra Andreje Babiše.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Na jaře 2020 začala v Česku epidemie koronaviru a Adam Vojtěch bojoval proti šíření viru. 21. září téhož roku se rozhodl rezignovat.

Poté byli v čele resortu zdravotnictví další tři ministři, a to epidemiolog Roman Prymula, hematolog Jan Blatný a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

V květnu 2021 se však Adam Vojtěch znovu stal šéfem resortu zdravotnictví. Tento pátek by se po jmenování nové vlády měl stát jeho nástupcem Vlastimil Válek.

Ministr nyní doufá, že dojde k normálnímu předání moci a že nová vláda začne fungovat a bude nést zodpovědnost za vývoj epidemie.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Doufá také, že skončí mediální debata o tom, kdo by a co měl dělat. Pokud se tak stane, bude určitě rád, ale neví, zda k tomu skutečně dojde.

„Pokud ano, tak jako první věc půjdu o víkendu spát, abych trošku nahnal deficit,“ řekl s humorem Adam Vojtěch pro Život v Česku.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Je ženatý už tři roky, jeho manželkou je učitelka Olga, vzali se v roce 2019. Předtím spolu chodili sedm let. Takže určitě, až skončí ve své funkci, chce více času věnovat manželce, se kterou plánuje založit rodinu.

Ještě dříve Andrej Babiš Adamovi Vojtěchovi slíbil, že ten 1. listopadu skončí na ministerstvu zdravotnictví a stane se velvyslancem ve Finsku. To se však nestalo a premiér požádal ministra, aby pokračoval ve výkonu svých funkcí až do konce jeho vlády.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Jakou přesně bude dělat práci po vedení ministerstva zatím není známo, možná se k tomu brzy vyjádří.

PSALI JSME: „V PÁTEK SE NA VLÁDĚ MUSÍME ROZHODNOUT“: NOVÝ KABINET BY MĚL PODLE VLASTIMILA VÁLKA ROZHODNOUT O NOUZOVÉM STAVU HNED PO JMENOVÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: KUBEK PODĚKOVAL LANDOVI ZA KAMPAŇ: CO ŠÉF ČESKÉ LÉKAŘSKÉ KOMORY PORADIL ANTIVAXERŮM

Share